Buz Gibi Kızılcık Şerbeti Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buz Gibi Kızılcık Şerbeti Tarifi

  Yaz kış sürekli bir şeyler yiyip içiyoruz. Farklı tatlar denemek isteyenler için birçok alternatif vardır. Piyasada hazır şekilde bir çok içecek bulunmaktadır. Günümüzde dışarıda yemek yemek zorunda kalan insanlar olarak hazır gazlı içecekleri fazlasıyla tercih ediyoruz. Bu içecekler sağlığımız için tehdit edici içecekler olabiliyor.

   

  Hazır tükettiğimiz içecekler hem sağlığımız için hem de vücudumuz için olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Evde kendimizin kolaylıkla bulabileceği malzemelerden yapacağımız ev tipi lezzetli içecekler hem sağlıklı hem de değişik tatlar sunabilmekte. Kızılcık şerbeti hem faydalı hem de sağlıklı bir içecek tercihi olabilir. Bu sayede vücudumuza daha fazla su almış olacağız hem de gazlı ve hazır içeceklerden uzak duracağız. Mevsiminde taze Kızılcık ile yapılan bu Kızılcık Şerbeti hem misafirleriniz hem de sizin için lezzetli bir sunum olacak. Mevsiminde taze bulabileceğiniz kızılcıklar ile hazırlayabileceğiniz Kızılcık Şerbeti siz ve misafirleriniz için oldukça lezzetli bir içecek olacaktır. Kış mevsiminde de sevdiklerinize ikram etmek için Kızılcık Şerbeti yapmak isterseniz yaz aylarında taze alıp dolabınızda saklayabileceğiniz kızılcıklar kullanabilirsiniz. teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen cihazlar her mevsim taze meyve varmış gibi saklayabilmemize olanak sağlamaktadır.

  Malzemeler
  • 1 kg Taze Kızılcık Meyvesi
  • 8 Su bardağı ılık Su
  • 1 Adet Limonun Suyu
  • 3 Su Bardağı toz Şeker

   

  Yapılışı

  Mevsiminde yaparsanız taze Kızılcık Meyvesi bulmak oldukça kolay olacaktır, eğer bulamazsanız Kızılcık Pestili kullanabilirsiniz.

   

  Kızılcıklarınızı, suyu, limon suyunu ve şekeri bir tencereye alıp ocağa koyuyoruz, kaynattığımız (yavaş yavaş kaynatıyoruz) Kızılcık Şerbetini ocaktan aldıktan sonra soğumasını bekliyoruz. Soğuyan şerbetimizi tülbent ya da süzgeç yardımıyla ezerek suyunu şişelere alıyoruz, kalan posasını atabilirsiniz. Şişelere aldığımız Kızılcık şerbetini dilerseniz o halde buz ekleyerek tüketebilir, dilerseniz de şişelerle dolaba koyup soğuduktan sonra servis edebilirsiniz.