Zerdeçallı Sütlü Çay Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zerdeçallı Sütlü Çay Tarifi
  1
  kişilik
  12
  dakika
  75
  kalori/prs.

  Yaşlandıkça bağışıklık sistemini sağlıklı tutmak için zerdeçal çayı içiyorum, eğer günlük değilse de, haftada bir kaç kez bitki çayı tercih ediyorum. Bu zaman kadar yaptığım araştırmalarda ve yazdığım tariflerde zerdeçala yer vermek için çabaladım bunun sebeplerini sizler için maddeler halinde hazırladım yani sizin anlayacağınız gibi zerdeçal çayının faydaları diyelim.

  Antioksidan özelliğine sahiptir:  Genetiğimizde mutasyona neden olabilecek serbest radikalleri yok etme yeteneğine sahiptir.

  Kanser hastalığını önleyici özelliği vardır: Sigara, mangal ve bunlar gibi sürekli maruz kaldığımız dumanların kansere sebep olma etkilerini azaltır.

  İltihap reaksiyonlarını önleyici özelliği vardır: Yan etkileri olmayan fenilbutazon ve kortizon gibi birçok anti-enflamatuar ilaç kadar etkilidir.

  Karaciğerinizi korur: Karaciğer üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir, olduğu ve yağ sindirimine yardımcı olan safra salınımının arttırılmasında inanılmaz etkili olduğu gösterilmiştir.

  Vücudunuzdaki açık yaraları iyileşmesini kolaylaştırır: Açık yaralardan, kesiklerden ve yanıklardan enfeksiyonları uzak tutmak için doğal antiseptik ve anti bakteriyel özelliği vardır.

  Beyin fonksiyonlarınızı artırır: Zihinsel düşüş oranını büyük ölçüde azaltır. Alzheimer hastalığının ilerlemesini önleyebilir ve yavaşlatabilir.

  Doğal ağrı kesicidir: Devamlı belirli miktarlarda kullanımında kronik ağrı hissi yaşayanlarda büyük oranda azal gözlemlenir

  Kilo vermeye yardımcı olur: Kilo yönetimine ve yağ yakmak için metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.

  Depresyonun azaltır: Çin tıbbında, depresyon durumlarında düzenleyici etkiye sahip olmasında dolayı yardımcı ilaç olarak kullanılır.

  Kanser ilaçlarının etkinliğini arttırır: Yapılan klinik çalışmalarda, zerdeçalın kimyasal tedavi için kullanılan ilaçların etkilerini artırabildiğini ve yan etkilerini azalttığını göstermiştir.

  Cildinizi güzelleştirir: Sedef hastalığı ve diğer enflamatuar cilt durumlarında tedaviye yardımcı olur.

  Malzemeler
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 2-3 tane karanfil
  • 1 tutam Hindistan cevizi
  • 1 çay kaşığı taze zencefil
  • 1 tutam taze karabiber
  • 1 çay kaşığı zerdeçal isteğe bağlı artırabilirsiniz.
  • 1-2 su bardağı su
  • Bal
  Yapılışı

  Bir kabın içine koyduğunuz otlar ve suyu kısık ateşte 10 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra karışımını bir süzgü yardımı ile süzün ve tatlandırması için ağız tadınıza göre bal ve süt ekleyin.