Yaşlandıkça bağışıklık sistemini sağlıklı tutmak için zerdeçal çayı içiyorum, eğer günlük değilse de, haftada bir kaç kez bitki çayı tercih ediyorum. Bu zaman kadar yaptığım araştırmalarda ve yazdığım tariflerde zerdeçala yer vermek için çabaladım bunun sebeplerini sizler için maddeler halinde hazırladım yani sizin anlayacağınız gibi zerdeçal çayının faydaları diyelim.

Antioksidan özelliğine sahiptir:  Genetiğimizde mutasyona neden olabilecek serbest radikalleri yok etme yeteneğine sahiptir.

Kanser hastalığını önleyici özelliği vardır: Sigara, mangal ve bunlar gibi sürekli maruz kaldığımız dumanların kansere sebep olma etkilerini azaltır.

İltihap reaksiyonlarını önleyici özelliği vardır: Yan etkileri olmayan fenilbutazon ve kortizon gibi birçok anti-enflamatuar ilaç kadar etkilidir.

Karaciğerinizi korur: Karaciğer üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir, olduğu ve yağ sindirimine yardımcı olan safra salınımının arttırılmasında inanılmaz etkili olduğu gösterilmiştir.

Vücudunuzdaki açık yaraları iyileşmesini kolaylaştırır: Açık yaralardan, kesiklerden ve yanıklardan enfeksiyonları uzak tutmak için doğal antiseptik ve anti bakteriyel özelliği vardır.

Beyin fonksiyonlarınızı artırır: Zihinsel düşüş oranını büyük ölçüde azaltır. Alzheimer hastalığının ilerlemesini önleyebilir ve yavaşlatabilir.

Doğal ağrı kesicidir: Devamlı belirli miktarlarda kullanımında kronik ağrı hissi yaşayanlarda büyük oranda azal gözlemlenir

Kilo vermeye yardımcı olur: Kilo yönetimine ve yağ yakmak için metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.

Depresyonun azaltır: Çin tıbbında, depresyon durumlarında düzenleyici etkiye sahip olmasında dolayı yardımcı ilaç olarak kullanılır.

Kanser ilaçlarının etkinliğini arttırır: Yapılan klinik çalışmalarda, zerdeçalın kimyasal tedavi için kullanılan ilaçların etkilerini artırabildiğini ve yan etkilerini azalttığını göstermiştir.

Cildinizi güzelleştirir: Sedef hastalığı ve diğer enflamatuar cilt durumlarında tedaviye yardımcı olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir