Yağ Yakıcı Ev Yapımı İçecekler

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yağ Yakıcı Ev Yapımı İçecekler

  Yağ Yakıcı Ev Yapımı İçecekler

  Kilo, her insanın korkulu rüyasıdır. Alınması oldukça kolay verilmesi ise o kadar da kolay değildir. Kilo verme sürecinde, en önemli ayrıntı, verilen kilonun yağdan verilmesidir. Diyet ve sporla birlikte tüketilen yağ yakıcı içecekler, kilo vermeyi olumlu bir şekilde etkiler. Fazlalıklardan daha kolay kurtulmak için yağ yakıcı ev yapımı içecekler vardır.

  Zencefil

  Ekonomik maliyetlerle büyük çabalar göstermeden kilo vermek mümkün. Doğada bulunan bazı besinler vücutta oluşan yağların yakımını sağlar. Bu besinlerin başında da zencefil vardır. Tadı bir miktar acımsı olsa da zencefilin vücuda pek çok faydası vardır. En önemli özelliklerinin başında ise metabolizmayı hızlandırarak yağ yakması gelir.

  Zencefilli içecek

  • Bir miktar zencefil
  • Bir tane limon
  • 1-2 tane salatalık
  • 1-2 demet maydonoz
  • Yarım su bardağı su

  Yapılışı: İyice yıkanan maydanozlar ince ince kıyılıp, salatalık da doğranır. Geri kalan tüm malzeme de eklenerek rondo da çekilir. Pürüzsüz ve yumuşak bir kıvam elde edilir. İsteğe göre karışıma bir miktar da bal ilave edilir. Bu karışımdan hızlı ve etkili bir sonuç elde etmek için, karışımın yamadan önce içilmesi tavsiye edilir.

  Limon ile Chia tohumu

  Zencefil gibi limonunda vücuda pek çok faydası bulunur. Limonun, faydalarının başında; idrar söktürücü olması, iltihap önleyici olması, kan şekerini düzenleyici olması, tokluk hissi vermesi ve yağ yakıcı özelliği olması gibi özellikleri sıralayabiliriz. Düzenli olarak limon tüketmenin kilo vermeyi kolaylaştırdığı görülmektedir. Yağ yakıcı ev yapımı içecekler arasında önemli bir yere sahip olan limonlu chia tohumlu içecek sayesinde yağ yakımı hızı iki katına çıkar.

  • 1,5 su bardağı su
  • 1-2 adet limon suyu
  • 1 yemek kaşığı chia tohumu
  • 1 yemek kaşığı bal

  Yapılışı: İlk önce chia tohumları yaklaşık olarak bir saat suda bekletilir. Tohumlar iyice suyu emince, geri kalan tüm malzemeler de rondo da çekilir. Bu karışımın özellikle sabahları tüketilmesi tavsiye edilir.

  Maydonozlu limon kürü

  Diyetlerde akla gelen ilk besinlerden biri maydanozdur. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan besin, aynı zamanda iyi bir idrar söktürücü olup, ödem ve şişkinliği de alma özelliğine sahiptir. Özellikle göbek yağlarının eritilmesinde etkili olan maydanoz yağ yakıcı ev yapımı içecekler arasında da önemli bir yere sahiptir.

  Süt, kahve ve tarçın

  Süt, kahve ve tarçından oluşan karışım yağ yakımını sağlarken aynı zamanda kişiye tokluk ve zindelik hissi verir. Vücudun ihtiyacı olan kalsiyumun alınmasını sağlarken aynı zamanda kan şekerini düzenleyerek protein ihtiyacının da tamamlanmasını sağlar. Kısacası süt diyetlerin olmazsa olmazıdır. Sütsüz bir diyet düşünülemez. Kahve ise iştah kesmede önemli bir yere sahiptir. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olurken, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına da yardımcı olur. Diyetlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri ise tatlı ihtiyacını karşılayamamaktır. Bu noktada da tarçın devreye girer. Kan şekerini dengeleyerek vücudun şeker ihtiyacını karşılayan tarçın da diyetlerde önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla yağ yakıcı ev yapımı içecekler arasında süt, kahve ve tarçında önemli bir yere sahiptir.

  • 1 su bardağı süt
  • 1 tatlı kaşığı kahve
  • 1 adet çubuk tarçın

  Yapılışı: Bu karışımda dikkat edilmesi gereken sütün geceden hazırlanmasıdır. Bir gece önceden süt ve içerisine konan çubuk tarçın kısık ateşte kaynatılır. Bu sayede tarçın özünü süte bırakır. Sabah ise önceden kaynatılan süt tekrardan ısıtılarak içerisine bir tatlı kaşığı kahve konularak karıştırılır. Artık karışım içime hazırdır. Bu karışımın vücuda etkisini görebilmek için en az bir hafta düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Ayrıca ilave olarak da bol su tüketilmesi gerekir. Bu sayede yakılan yağlar ter ve idrar yoluyla atılır.

  Yağ yakıcı ev yapımı içecekler arasında elmalı smoothie, zeytin yağı yaprağı içeceği, yeşil çay gibi içecekler de vardır.

  Malzemeler

  Maydonozlu Limon Kürü

  • Yarım demet maydonoz
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • ½ su bardağı su
  Yapılışı

  Yapılışı: Maydanoz, limon suyu ve su rondoda sıvı bir hal alana kadar çekilerek içime hazır hale gelir. Bu karışımdaki besinlerin, değerlerini kaybetmemesi için yapıldığı gibi tüketilmesi gerekir. Karışım her gün sabah ve akşam yarım bardak olarak tüketilmelidir. Günde bir bardak maydanozlu su tüketmek haftada yaklaşık iki kilo vermeyi sağlar.