Zayıflatan Zeytinyağı Yaprağı İçeceği

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zayıflatan Zeytinyağı Yaprağı İçeceği

  Günümüzde zayıflamak için birbirinden farklı yol ve yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler eşliğinde zayıflamak ve yağ yakmak artık çok kolay. Hem de pahalı zayıflama ilaçları alıp sağlığınızı tehdit eden bileşenler kullanmanıza da gerek kalmayacak. Tamamen bitkisel yollar ile yağ yakma yolları ile kolaylıkla zayıflayabileceksiniz. Özellikle de bu içecekleri spor ile birleştirerek çok daha faydalı bir aşama kaydedebileceksiniz. Zayıflama içecekleri arasında en çok tercih edilen içeceklerden biri olan yağ yakıcı zeytinyağı yaprağı içeceği sayesinde kolaylıkla zayıflamak artık mümkün.

  Zeytinyağı Yaprağı İçeceği Kalorisi

  Oldukça hafif olan bu zeytinyağı yaprağı kalorisi 145 kaloriye tekabül etmektedir. Tok tutma özelliği sayesinde kullanıcılar oldukça memnun kalmaktadır. Tok tutmasının yanı sıra vücut direncini arttırdığı için hastalıklara karşı bağışıklık sistemini de korumaktadır. Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz malzemeler sayesinde sizler de sağlıkla zayıflayabileceksiniz. Gün içerisinde 2 ya da 3 bardak içilmesi önerilmektedir. Fazla içilmesi bağırsaklara zarar verecektir. Özellikle de kalp ve damar hastalıkları için birebirdir. Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır ve metabolizma da buna bağlı olarak hızlanır. Böylece yağ yakma işlemi de kolaylaşır. Zayıflamaya bire bir olan bu çay oldukça sık tercih edilmektedir.

  Zeytinyağı Yaprağı İçeceği Malzemeleri

  Bu içeceğin hazırlanabilmesi için gerekli olan malzemeleri zeytin yaprağı ve biberiye şekilde sıralanmaktadır. Bu malzemelerin vücuda verdiği birden fazla fayda bulunmaktadır. Zeytinyağı yaprağı içeceğinin faydaları şu şekildedir:

  • Anti bakteriyel olarak kullanılan bir çaydır.
  • Soğuk algınlığını giderir.
  • Kan şekerini düşürür.
  • Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.
  • Kan basıncını düşürme özelliği bulunur.
  • Bağışıklık sistemine güç katar
  • Antibiyotik yerine kullanılır.

   

  Malzemeler
  • 3 tane zeytin yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı biberiye
  Yapılışı

  Zeytinyağı yaprağı içeceğinin tarifi şu şekildedir: Tüm malzemeler bir araya getirilir. Bir cezve içerisinde kaynayan sıcak su içerisine atılır. Bu çayın demlenme süresi yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Suyunu süzdürerek tüketilmesi tavsiye edilir. Böylelikle servise hazır hale gelir. Zayıflamak isteyen herkes bu çaydan faydalanabilir. Zayıflatma çayları arasında en ideali bu çay olarak görülür ve tadı da oldukça hoştur.