Çocuklara Özel Kakaolu Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Çocuklara Özel Kakaolu Süt Tarifi

  Süt hayatımızın olmazsa olmasıdır. Sağlıklı yaşamak isteyen her birey muhakkak süt tüketmelidir. Özellikle çocukların gelişimin de sütün çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Süt çocukların boylarının uzamasında çok büyük bir etkiye sahiptir. Bebeklik dönemlerinde çok fazla süt içen bir çocuğun boyu ile içmeyen bir çocuğun boyları karşılaştırıldığında çok büyük bir fark olduğu görülmüştür.

  Ne yazık ki her çocuk süt içmeyi sevmez. Çocukların sütü sevmemesi süt kokusundan kaynaklanabileceği gibi gibi süt tadının damak zevklerine uymamasından da kaynaklanabilir. Burada çocuklarının süt içmesini isteyen anne babaların imdadına çocuklara özel kakaolu süt tarifi yetişmektedir. Her çocuk çikolatayı sever çocuklara özel kakaolu süt tarifi de çocuklara çikolata tadını vererek süt tadını azaltmaktadır.

  Malzemeler

  Kakaolu Süt Malzemeleri;

  • Kakao
  • Süt
  • Dilerseniz şeker
  Yapılışı

  Kakaolu Süt Yapılışı;

   

  Çocuklara özel kakaolu süt tarifi yapımı oldukça basit ve kolaydır. Ne kadar kakaolu süt yapılmak isteniyorsa cezveye boşaltılır. Daha sonrasında bir veya iki tatlı kaşığı kakao sütün üzerine ilave edilir.

  Kakao ilavesi yapıldıktan sonra iyice karıştırılır. Ocağın altı orta ateşte yakılır. Sütün kaynamamasına dikkat edilmelidir. Kakaolu süt ısındıktan sonra bardağa dökülerek afiyetle içilir.