Tarçın Ve Limonla Zayıflama Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Tarçın Ve Limonla Zayıflama Çayı

  Hayatta birçok şeyle uğraştığımız gibi fazla kilolarla da uğraşmak zorunda kalıyoruz. Artık fazla kilolara son vermenin çok kolay ve pratik yolu var. Tarçın ve limonla zayıflama çayı olarak hazırladığımız bu içecekle sadece 12 günde 5 kilo vererek fazla kilolarınızdan zamanla kurtulabilirsiniz.

  Tarçın ve limonla zayıflama çayı içerisindeki çubuk tarçın sayesinde hem kolesterol ve insülini dengeler hem de daha kolay kilo vermekte yardımcı olur. Tatlımsı ve zararlı olmayan tadı sayesinde birçok alanda kullanılır. Limon ise cilt ve saçların bakımında kullanıldığı gibi bazı hastalıklarda ve zayıflamakta kullanılır.  Bağışıklık sistemini güçlendiren limon aynı zamanda kabızlık ve hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir. Özellikle obezite problemi olan insanlarda limon sıklıkla kullanılır. Ayrıca limon bol miktarda C ve A vitaminlerini içerir. Bu sebeple bu Tarçın ve limonla zayıflama çayı kullanılırken vitamin kaybı da engellenmiş olur.

  Hazırladığımız bu çayın içerisine elma da koyduk. Yeşil elma özellikle tok tutması açısından bu zayıflama çayımız için önemli bir bitkidir. Ayrıca yeşil elma yağ yakar ve kalbin korunmasını destekler. Bu sebeple zayıflamak isteyenler özellikle yeşil elmayı tercih ederler.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 4 adet çubuk tarçın
  • 1 adet limon
  • 2 adet yeşil elma
  • 1 litre su
  Yapılışı

  Yapılışı

  Limon ve elmaları güzel bir şekilde yıkıyoruz. Kabuklarıyla birlikte ince ince doğrayıp su ile birlikte sürahiye koyuyoruz. Daha sonra çubuk tarçınlarımızı da ekleyip 1 gece ya da 12 saat dolapta dinlendiriyoruz.

  Önemli uyarılar; öncelikle unutulmamalıdır ki bu tarif takviyedir. Yani öncelikle bu 12 gün boyunca hamur işi, yağ ve şekerden uzak durulmalı. Bunlara ilaveten de bu çay kullanılmalı ki kilo verebilmek kolaylaşsın. Ayrıca bütün bunların yanında günde yarım saat yürüyüş yapmak da işinizi daha da kolaylaştıracaktır.