Sindirim Sistemini Güçlendiren Elmalı Soğuk İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sindirim Sistemini Güçlendiren Elmalı Soğuk İçecek Tarifi

  Herkesin bildiği üzere elma hem yaz sezonlarında hem de kış sezonlarında kolaylıkla temin edilebilen bir meyve türüdür. Üstelik birden fazla çeşide sahip olan elma, süt, tarçın ve buz ile karıştırıldığında ortaya harika bir içecek çıkmaktadır. Sindirim sistemini güçlendiren elmalı soğuk içecek tarifi sayesinde sindirim sisteminizi düzene sokacak olan ve yaz aylarının vazgeçilmez içeceklerinden biri olan içecek ile tanışmış olacaksınız. İster sıcak olarak hazırlayarak soğuyunca tüketebileceğiniz isterseniz de direkt olarak soğuk olarak hazırlayabileceğiniz bir içecek tarifidir.

  Sindirim sistemini güçlendiren elmalı soğuk içecek tarifi son dönemlere damgasını vurmakta olan ve aynı zamanda zayıflamaya da bir hayli destek sağlayan içeceklerden birisidir. Yazın hem vücudunuzdaki toksinleri atmak hem de bağırsaklarınızda bulunan kötü huylu enzimlerden kurtulmak için bu içeceği hayatınızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeye hazır olun. Malzemeleri bir hayli kolay temin edilebilen ve herkesin severek tüketeceği bu içeceği evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

  Malzemeler
  • 1 adet bütün elma
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • Yarım çay bardağı soğuk su
  • 2 adet çubuk tarçın ya da bir çay kaşığı toz tarçın
  • 4 küp buz

   

  Yapılışı

  Malzemeleri oldukça basit olan ve her zaman kolaylıkla temin edilebilecek nitelikte olan sindirim sistemini güçlendiren elmalı soğuk içecek tarifi yapımı zor olmayan bir tariftir. Bütün elmayı kabuklarından ayırarak küpler halinde rondoya atınız.

  Sonrasında bir bardak soğuk süt ve yarım çay bardağı suyu rondoya ekleyerek elmalar eriyinceye kadar geçiriniz. Elde ettiğiniz karşımıza tarçınları ekleyiniz. İster toz tarçını da rondoda karışımla geçirebilirsiniz. İsterseniz de çubuk tarçınlardan faydalanabilirsiniz. Hazır olan karışımı buz dolu bardağa boşaltın ve limon ile süsleyerek tüketin.