Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?
13 Eylül 2017

Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

Alkali Diyetinin asıl amacı, bizlerin yani insanların vücudunda yer alan ph değerini asit yönünden çıkartıp, alkali yönüne çevirmektir. Fast-Food olarak bilinen kızartmalar, rafine gıdalar ve ayrıca beyaz unlu ürünler sebebiyle insan vücudunun ph değeri asit yönüne doğru kaymaktadır. Bir insanın bilinen genel ortalama ph değeri 7,4 tür. Yani hafif alkaliye yakındır. Bu oranı korumak için Alkali Diyeti oldukça etkili olacaktır. Bizde size nasıl alkali diyeti yapacağınızı güzel bir şekilde açıklayacağız.

Sabah uyandığınız zaman güne alkali su ile başlamanız büyük önem taşır. İçine biraz bal ve limon eklemeniz çok yararlı olacaktır. Alkali su hazırlamak için 2 litre suya 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ekleyip karıştırmanız yeterli olur, böylece alkali suyu elde edersiniz. Bu suyu ayrıca çay ve yemeklerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Genel olarak alkali diyetinde ana amaç alkali suyu ile alkali besinleri tüketmektir. Bu açıdan gün içerisinde az yağlı yoğurt, yulaf ezmesi, ceviz, kuru erik ve yumurta beyazı ile yapılmış omlet yiyebilirsiniz.

Bu sabah kahvaltısı için güzel bir seçim olacaktır. Buradaki ana olay çayınızı alkali su ile yapmanız gerektiğidir.
Öğlen ise brokoli çorbası, çavdar ekmeği veya haşlanmış esmer pirinç pilavı, zeytinyağlı salata yiyebilirsiniz. Gene yemeklerinizde alkali suyu kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Akşam ise az yağlı balık ve roka salatası oldukça güzel bir seçim olacaktır.