Kilo Kaybı ve Selülitleri İçin : Maydanoz

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kilo Kaybı ve Selülitleri İçin : Maydanoz
  2
  kişilik
  15
  dakika
  28
  kalori/prs.

  Maydanoz, kilo kaybı ve anti-sıvı ve selülitleri önleme özelliği bulunmaktadır. İdrar söktürücü etkisinden dolayı vücudun su tutması için çabalar ve toksinleri ortadan kaldırmada etkili katkıda bulunan besin maddeleri ve güçlü antioksidanlarla dolu mükemmel bir doğal besin kaynağıdır. Sıvı retansiyonu, adet öncesi sendromu, diyetteki aşırı sodyum, gebelik veya bazı ilaçlarla ilişkili olabilir.

  Maydanoz, yüksek miktarda potasyum ve A vitamini’nin yanı sıra kalsiyum, demir, folik asit, vitamin C, B-karoten, fosfor ve en önemli flavonoidlerden biri olan quercetin içerir. Kuvetetin antioksidan özellikleri bizi kalp rahatsızlıklarından korur ve bazı kanserleri önler. Daha düşük kolesterol ve yüksek tansiyona yardımcı olur. Ayrıca alerjilerin semptomlarını hafifletebilir. Vitamin K içeriği ile kemik sağlığını geliştirmesi ve sağlıklı kemik için metal emilmesini sağlar. Maydanoz klorofil bakımından zengindir. Klorofil, bağışıklık sistemini artırmak için etkili olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Maydanozdaki klorofil bileşeni yüksek bir oksijen içeriğine sahiptir ve virüslerle mücadeleye yardımcı olur. Maydanoz içeceği akciğerlere çevre kirliliği, sinüzit ve astım kalıntılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kadınlarda adet döngüsünü düzenler ve dönemsel sıkıntılara yardımcı olur, ancak hamile kadınlar içecek olarak tüketmeleri tavsiye edilmez. Maydanoz içeceği iştahı bastırır ve egzersiz ve diyetle kombinasyon halinde kilo vermeye yardımcı olur. Selülitler ile olan savaşınızda size yardımcı olur ve yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı bir epidermis sahibi olmanızı sağlar.

  Malzemeler
  • 1 litre su
  • 1/2 fincan taze maydanoz ince kıyılmış
  • 1 taze limon suyu
  • Limon dilimleri
  Yapılışı

  Bir tencerede suyu, maydanozu ilave edin ve yaklaşık 10 dakika boyunca ılıman sıcaklıkta kaynatın. Karışım kaynayınca çıkarın ve maydanozu filtreleyip limon suyu ilave edin. Soğuk veya sıcak olarak içebilirsiniz. Tarifimizi ince bir limon dilimi ile süslendirmeye unutmayın. Önemli bir not ise gebelik ve emzirme döneminde maydanoz suyu tüketilmemelidir. Herhangi bir besin takviyesini tüketmeden önce doktorumuza danışın.