Yeşil Elmalı Salıklı Sporcu İçeceği

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yeşil Elmalı Salıklı Sporcu İçeceği

  Sağlıklı yaşamın birinci kuralı spor yapmaktır. Amatör ya da profesyonel sporcular özellikle yaz aylarında sürekli terleyerek vücutta sıvı ve mineral kaybı yaşanacaktır. Bu durumda performansı olumsuz yönde etkilemesinin yanında dolaşım bozukluğuna ve bitkinliğe sebep olacaktır. Bu nedenden dolayı sporcuların beslenme programları enerji veren, kas güçlendirici ve yağ yakıcı kurallarına bağlı olarak hazırlanmaktadır. Özellikle sporcuların spor yapmadan önce ve sonrasın da hazırlanan sporcu içeceği ile kas ve enerji kaybının önüne geçilir. Ancak sporcu içecekleri belirli zamanlar da ve belirli ölçülerle kullanılmalıdır. Piyasada bir çok sporcu içeceği satılmaktadır.

  Ancak evde hazırlayacağınız sporcu içeceği daha sağlıklı olacaktır.
  Üç çeşit sporcu içeceği bulunmaktadır. Bunlar; izotonik, hipotonik ve hipertonik sporcu içecekleridir. İzotonik sporcu içeceği birçok sporcuya uygun bir içecektir. Hipotonik sporcu içeceği karbonhidrata ihtiyaç duymayan, yalnız sıvı ve elektrolit ihtiyacını karşılayan emilimi hızlı bir içecektir. Hipertonik sporcu içeceği ise, daha fazla karbonhidrat içeren ve özellikle ağır egzersizlerden sonra içilmelidir.

  Malzemeler

  Malzemeler:

  • 1 tane yeşil elma
  • Yarım limon suyu
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı kadar magnezyum tozu
  • Çok az miktarda himalaya tuzu
  • 1 su bardağı demlenmiş ve soğutulmuş yeşil çay
  Yapılışı

  Yapılışı: 

  İlk olarak yeşil çayı demleyerek soğumaya bırakın. Daha sonra elmayı katı meyve sıkacağında geçirin. Son olarak da bütün malzemeleri karıştırarak cam bir sürahiye ya da cam bir şişeye koyun. Her seferinde taze olarak hazırlayın