Evde Sporcu İçeceği

Evde Sporcu İçeceği
10 Aralık 2017

Evde Sporcu İçeceği Nasıl Yapılır? Sporcu İçeceği Tarifi

Sıvı tüketimi insan vücudu için oldukça önemlidir. Evde sporcu içeceği nasıl yapılır öğrendikten sonra elde edeceğiniz bu karışım, günlük gerekli olan suyu tüketmenize yardımcı olur. Spor yapmadan önce tüketilen bir miktar su veya meyve suları, spor esnasında kişinin daha enerjik bir şekilde aktivitelerini gerçekleştirmesini sağlar.

Sporcu içeceği tarifi ile elde edilen karışım, tüm uzmanlarca önerilen karışımlar arasındadır. Son zamanlarda piyasaya sunulan sporcu içecekleri ve enerji içecekleri de bu isteği karşılayabilirken, bazılarımız spora giderken veya evde spor yaparken katkısız bir şekilde sporcu içeceğimizi hazırlamak isteriz. Bu nedenle evde sporcu içeceği nasıl hazırlanır sizlere detaylıca aktardık…

Evde Sporcu İçeceği Nasıl Yapılır?

Sporcu içeceği tarifi için olmazsa olmaz diyebileceğimiz malzeme maden suyudur. İlk olarak sporcu içeceğinizi hazırlarken maden suyunuzu bir bardak içerisine dökmeli ve geri kalan malzemeleri bu maden suyunun içerisine eklemelisiniz. İsteğe bağlı olarak sporcu içeceği yapımı sırasında bu karışımın içerisine karanfil veya tarçın da tatlandırıcı ve aroma verici olarak konularak tüketilebilir. Karanfil ve tarçın içecekler içinde farklı aromalar sevenler için uygundur.

Evde Sporcu İçeceği İçin Gerekli Olan Malzemeler

1 şişe sade maden suyu, 2 tane iri boy limon, 1 şeker kaşığı bal ve bir miktar su. Yapılış aşamasında maden suyu ilk olarak büyükçe bir bardağın içine dökülür ve içerisine ilk olarak daha önceden sıkılmış iki tane limon ve bir şeker kaşığı bal katılır. Sporcu içeceği yapılışı sonrasında bu karışım, maden suyunun bozulmasını önlemek için yapılır yapılmaz mutlaka içilmelidir. Bekletilerek içilmeye müsait bir içecek olmadığından tam içileceği zaman yapılması daha uygundur.