Maça Tozu Enerji İçeceği

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Maça Tozu Enerji İçeceği
  1
  kişilik
  5
  dakika
  15
  kalori/prs.

  Maça Tozu yeşil çayın yapraklarından elde edilmektedir. Piyasada satılan Maça kökü ile karıştırmayın. Gün içerisinde kaybettiğin enerjiyi tekrar kazanmak ve metabolizmanı hızlandırmak için evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

  Mevsim değiştikçe, özellikle kış ve bahar aylarına giriş dönemlerde vücudunuzda belirgin olarak yorgunluk ve enerjisiz hissetme, baş ağrıları ya da miskinlik gibi mevsimsel rahatsızlıklar geçirebilirsiniz. Metabolizmanızdaki bu dengesizlikleri doğanın mucizelerinden yararlanarak ev yapımı enerji içecekleri hazırlayabilir ve zinde kalabilirsin.

  Potasyum açısından zengin muz ya da hindistan cevizi, hücre zarındaki kimyasal reaksiyonları destekler ve sinirsel sinyalleri düzenler. Meyvelerde bulunan doğal şekerler ve lif sindirim sistemini düzenlemede birebirdir. Bunun yanı sıra yeşil çay yapraklarından elde edilen maça tozu ise bol miktarda kafein içerdiğinden enerjini artırmaya büyük fayda sağlayacaktır.

  Malzemeler
  • 1 bardak su
  • 1 kaşık organik bal
  • 2 çorba kaşığı maça  tozu
  • 1 limonun suyu
  Yapılışı

  Bir kaba koyduğunuz sıcak su içine 2 çorba kaşığı maça tozunu ilave edin ve karıştırığ demlenmesi için soğumaya bırakın. İçerisine limon suyunu ekleyin tadı biraz acı olduğu için bal ile tadlandırabilirsiniz ve içime hazırdır afiyet olsun.