Limonlu Zencefil Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Limonlu Zencefil Suyu Nasıl Yapılır?
  6
  kişilik
  10
  dakika
  188
  kalori/prs.

  Kendi organik spor içeceğinizi yapmak karmaşık görünebilir. Bunun için sadece birkaç basit malzemeyi bir araya getirmeniz yeterlidir.

  Malzemeler

  6 1/2 su bardağı su (1,5 litre)

  1 organik zencefil kökü

  3 organik limon

  1/2 çay kaşığı (2.46 mililitre) tuz

  Tatlandırıcı organik tatlandırıcı

  Yapılışı

  Önce Zencefil Suyu Yapın

  Küçük bir tencereye 2 bardaktan (0.48 litre) biraz daha su ekleyin. Suyu kaynatmaya ısıtın. Zencefili temizleyin ve sonra parçalara ayırın. Parçaları suya ekleyin ve yaklaşık 15 dakika kaynatın. Yuvarlanan bir kaynamaya, sadece bir kaynatıcıya ihtiyaç duymaz, bu yüzden çok sıcak görünüyorsa ısıyı kısın. Bittiğinde, ocaktan çıkarın ve zencefilin suya değene kadar suya girmesine izin verin. Odanın sıcaklığına bağlı olarak, soğuması 15 ila 30 dakika sürebilir. Zencefili çıkarın.

  Limonlarınızı Hazırlayın

  Limonların dışını fırçalayın. Meyve sularının serbest kalmasına yardımcı olmak için, aşağı doğru itip limonun sert bir yüzey üzerinde ileri ve geri hareket ettirilebilir ya da yaklaşık 30 saniye boyunca mikrodalgada ısıtın. Limonu ikiye bölün ve spor içeceğiniz için kullandığınız kavanoza sıkıştırın.

  Malzemeleri Birlikte Ekleyin

  Suyun geri kalanına, yaklaşık 4,5 fincan (1.08 litre) dökün. Zencefil suyunu, 1/2 çay kaşığı (2.46 mililitre) tuzuyla birlikte ekleyin. Tuz çözünene kadar karıştırın. Stevia gibi organik bir tatlandırıcıya, sevdiğiniz bir tatlılığa gelinceye kadar dökün veya serpin. İçmeye hazır olana kadar buzdolabında saklayın.