Spor Öncesi İçilen İzotonik İçecek

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Spor Öncesi İçilen İzotonik İçecek
  1
  kişilik
  5
  dakika
  90
  kalori/prs.

  Genel olarak spor yapanlar birçok farklı vitamin almak isterler. Fakat bunu haplar ve ilaçlar ile temin etmeye çalışırlar. Aslında en doğrusu vücudun doğal yollar ile vitamin ve mineral almasıdır. Bunun kaynağı da her daim doğal yollardan geçmektedir. Spor öncesi içilen izotonik içecekler sayesinde vücutta hızla kaybedilen sıvıların önüne geçilmektedir. Özellikle de takım oyuncularının ve koşu sporcularının en çok kullandığı içecekler İzotonik içeceklerdir. Bu sayede glikoz vücutta oldukça hızla ilerlemekte ve sıvı kaybının da önüne geçilmektedir.

  Spor Öncesi İçilen İzotonik İçecek Kalorisi

  Spor yapan ve sağlıklı yaşam sağlayan kişilerin kalorilerine oldukça dikkat etmesi gerektiği bilinmektedir. Spor öncesi içilen İzotonik içecek kalorisi 90 kcal olarak ölçülmüş olup her gün tüketilmesi uygun bulunmuştur.

  Spor Öncesi İçilen İzotonik İçecek Malzemeleri

  Spor yapanların kullanmak ve vücuduna almak zorunda olduğu vitamin ve mineraller bulunur. Bunların tozları, ilaçları ve çeşitli hapları bulunur fakat en sağlıklısı kuşkusuz ki doğal yollar ile hazırlanan içeceklerdir. Bu nedenle de spor öncesi içilen içecek malzemelerinden faydalanmak gerekecektir. Malzemeler portakal suyu,su ve tuzdan ibaretttir ve her biri vücudumuza oldukça faydalı ve ihtiyaç duyarız. Doğal olarak da spor esnasında kaybedile C vitamininin ve suyun geri kazanılması ve depolanması sağlanmalıdır. Spor öncesi içeceklerin başında gelen portakal suyunun 200 ml kullanılması sayesinde vücuda % 6 ila 8 arasında karbonhidrat sağlamaktadır. Bu da spor öncesi bir sporcunun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat miktarıdır.

   

   

  Malzemeler
  • 200 ml konsantre portakal suyu
  • 1 litre su
  • 1 tutam tuz.
  Yapılışı

  Spor Öncesi İçilen İzotonik İçecek Tarifi ; Bu karışımın hazırlanması oldukça kolaydır. Spor öncesi içecek tarifi; 200 ml konsantre portakal suyu ve 1 litre suyu karıştırarak tuzun içine atılması şeklinde yapılmaktadır. Bu karışımın spor öncesi soğuk olarak tüketilmesi gerekmektedir. Glikoz vücudun en çok ihtiyaç duyduğu ve spor öncesi kullanılması gerekilen bir enerji kaynağıdır. Bu nedenle de oldukça önemli bir vitamindir. Sağlığınızı riske atmak istemiyorsanız mutlaka egzersizlerinizden önce sıvı ve eletrolit kaybınızı kontrol altına almanız gerekmektedir.