Çocukları Gripten Korumanın Yolları

Çocukları Gripten Korumanın Yolları
14 Mart 2019

Kış aylarında; Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında çoğu bireyin başına gelen hastalık grip, genel olarak salgın olarak yayılmaktadır. Bulunduğunuz ortamdan solunumla size kolayca bulaşabilir. Bu yüzden topluluk içerisinde size çok kolayca bu salgın bulaşabilir, dikkatli olmanızı öneririz.

Çocuklar okullarda, kreşlerde ve sosyal ortamlarda yani topluluk olan yerlerde grip hastalığına tutulabilme oranı yüksektir. Hastalığın çocuğunuz karşısında yenilmesi vücudun gribin bakterisine karşı direnç kazanılmasıyla gerçekleşen bir olaydır.

Gripten Korunma Yolları;

Gripten korunma yolları denilince aklımıza gelen ilk çözüm grip aşısı olmaktır. Dünya üzerinde binlerce grip bakterileri bulunuyor. Aşı vurulduğunuz zaman size aşı ile gelen iyi huylu bakteriler kanınıza giriyor. Ve vücut bu bakterilere karşı direnmeye başlıyor ve vücudunuz kötü huylu bakterileri yeniyor ve sağlığına kavuşmuş oluyor. Ve grip aşısı çok önemlidir bu konuda.

Gripten korunmanın yollarından birisi ise düzenli ve iyi beslenmektir. Vitamin ve mineralleri zengin olan besinleri tüketirseniz vücudunuzun direnci artacaktır, Özellikle meyvelerden fazlasıyla vitamin eksikliğini tamamlayabilirsiniz ve vücudunuzun direnci artacaktır ve salgına karşı koruna bileceksiniz.

İşin kısası ise çocuklarınızı gripten korumak için düzenli beslenmelerine dikkat etmelisiniz ve sebze ve meyve bol bol tüketmeniz gerekiyor, Yeşillikler vitamin ve mineral açısından fazladır.