Zayıflama Özelliği Olan İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zayıflama Özelliği Olan İçecek Tarifi

  Vücudun metabolizması zamanla yavaşlayarak, belli bölgelerde yağ oluşumu ve kilo alımına neden olur. Zayıflama özelliği olan içecek tariflerini uygulayarak, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Zayıflama özelliği bulunan birçok çay tarifi bulunmaktadır

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 5 su bardağı su
  • 1 adet büyük boy limon
  • 1 adet orta boy greyfurt
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Bir tutam taze nane yaprağı
  Yapılışı

  Yapılışı

  Zayıflama özelliği olan içecek tariflerinde, genellikle meyvelerin kabukları da kullanılır. Çünkü meyvenin kabuğunda, vücuda faydalı vitaminler bulunmaktadır. Öncelikle, greyfurt ve limon bol suda yıkanır. Daha sonra limon ve greyfurt kabukları soyulmadan, 2 ye veya 4 de bölünür. Tencere içerisine su konur. Suyun içerisine, limon ve greyfurtlar eklenerek, 15 dakika kaynamaya bırakılır.

  Zayıflama özelliği olan içecek, süzgeçten geçirilerek bir sürahiye alınır. Tatlandırmak amacıyla, içerisine bal ve nane eklenerek servise hazır hale getirilir. Yemek öğününüzü, günde 3 kez olarak şekilde ayarlamalısınız.

  Her yemekten sonra, bir bardak zayıflama özelliğine sahip çayı tüketebilirsiniz. Günde 3 kez tüketilmesi, yağ yakımını hızlandırarak, zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yağ yakımı konusunda, su tüketimi önemli bir yere sahiptir. Evde hazırladığınız organik çay ile, yağ yakımını hızlandırmış olup, vücudun su ihtiyacını da karşılamış oluyorsunuz.