Tok Tutan İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Tok Tutan İçecek Tarifi

  Gündüzler uzadığı zamanlar, gün içerisinde sürekli acıkma hissederiz. Hele bir de yaz sıcaklarını yaşıyorsak, sürekli atıştırma ihtiyacı duyarız. Bir yandan da vücut sıcağa karşı ferahlatıcı içecekler ister. Hem tok kalıp hem de sağlıklı beslenmek istiyorsanız, bu tok tutan içecek tarifini deneyebilirsiniz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet orta boy elma
  • 3 4 yaprak nane
  • 2 su bardağı taze yoğurt
  • Yarım şişe sade soda
  Yapılışı

  Yapılışı

  Elmalar güzelce yıkanır ve kabukları soyulur. Çekirdekleri ayıklandıktan sonra dörde bölünür. Salatalık yıkandıktan sonra, küçük parçalar halinde doğranır. Mutfak robotuna, doğramış olduğumuz, salatalık ve elma konur. Üzerine taze yoğurt eklenir. Bir şişe sade sodanın yarısı yeterli olacaktır. Bütün malzemeler püre haline gelecek şekilde, robottan geçirilir.

  İstediğiniz bardağa konularak, içerisinde nane yapraklarıyla servis edebilirsiniz. İçeceğin yoğunluğunu istediğiniz miktarda ayarlayabilirsiniz. İçindeki vitaminli meyveler sayesinde ve tokluk hissi oluşturacak karışımıyla, tok tutan içecek tarifini evinizde kolayca yapabilirsiniz.

  Kilo almanın en büyük sorunu, tokluk hissini yaşayamamaktan kaynaklanmaktadır. Hatta bunun için çok fazla kimyasal ilaçlar piyasada bulunmaktadır.

  Sağlıksız olan bu kimyasal ilaçlar, vücuda ciddi anlamda zarar vermektedir. Evde doğal malzemelerle, kendiniz sağlıklı içecekler yapabilirsiniz.