Lezzetli Muzlu Soğuk Süt İle Serinleyin

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Lezzetli Muzlu Soğuk Süt İle Serinleyin

  Süt içerisin de birçok vitamini bulunan bir içecektir. Sağlıklı yaşamak ve yaşlanmak isteyen her birey süt ve süt ürünlerini sofrasından eksik etmemelidir. Sütü sıcak ve ya soğuk olarak kişinin kendi isteğine göre tüketmesi mümkündür. kış aylarında sıcak süt hem insan vücudunun ısınmasına yardımcı olurken hem de içerisinde ki vitaminler sayesin de hastalıkları önlemektedir. Sütün içerisindeki vitaminleri arttırarak insan vücuduna daha fazla enerji ve mineral sağlanabilir. Bunun için süte ekstra vitaminli besinler eklenebilir. Süte eklenmesi ile en çok bilenen besin ise muzdur. Muzlu soğuk süt ile süt tadı daha da tatlandırılır. Yaz ayların da tüketerek lezzetli muzlu soğuk süt ile serinleyin.

  Malzemeler

  Malzemeler;

  • Muz
  • Süt
  Yapılışı

  Muzlu Soğuk Süt Yapılışı;

   

  Muzlu soğuk süt yapımında ilk önce yapılacak kişi sayısına göre süt miktarı belirlenir. İki fincan bardağı süt için bir muz yeterli olacaktır. Muz dört beş parçaya ayrılarak mutfak robotuna atılır. Mutfak robotun da iyice doğranır Daha sonrasında süt derin bir kaba boşaltılır.

  Üzerine robottan geçirilen muzlar eklenir. El bilendırı ile derin kaba konulan muz ve süt ezilerek iyice çırpılır. Daha sonrasında sürahiye konularak buzdolabında soğumaya bırakılır. 

  Muzlu soğuk süt hazır, afiyet olsun.