Kırmızı Elmalı Smoothie Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kırmızı Elmalı Smoothie Tarifi
  2
  kişilik
  5
  dakika
  240
  kalori/prs.

  Kahvaltıda ne yiyeceğinizi bilmiyor musunuz? Yumurtaların veya tahılların çekici gelmediği bazı günler olabilir. Günün en önemli öğününü kesinlikle atlamamalısınız. Yani böyle günlerde, kahvaltı yerine geçebilecek güzel bir içecek hazırlayabilirsiniz. Güne doğru başlamak çok önemlidir ve bir smoothie besinlerinizi almanın kolay bir yoludur. Birkaç dakika içinde çabuk hazırlanabilirler.

  Çok fazla lezzet bir karışım oluşturmanın kolay bir yolu var! Bir malzemeyi bir diğeriyle değiştirebileceğinizi ve tat alma zevklerinizi karşılamak için yeni bir smoothieyi deneyebilirsiniz.  Kırmızı elma ile mükemmel bir smoothie hazırlayabilirsiniz. Harika besinlerle dolu bir smoothie, bir terapi gibi olacaktır. Bir smoothie yaparken, her zaman protein, bir antioksidan ve lif eklemeyi unutmayın.

  ELMALAR
  Elmalar kalp sağlığı için gerekli bir besindir. Bir elmadan en fazla faydayı elde etmek için elmaların kabuklarını soymayın. Elmalar, kolesterol düşürücü çözülebilir lif olan pektin açısından zengindir.

  MUZ
  Muzlar, normal kan basıncını ve kemik sağlığını korumaya yardımcı olan iyi bir potasyum kaynağı olarak ünlüdür.

  YOĞURT
  Yoğurt, mükemmel bir protein, kalsiyum ve potasyum kaynağıdır. Çok popüler hale gelen yoğurt, kremsi doku ve daha yüksek protein içermektedir. Yoğurt insan vücudunun gereksinim duyduğun proteinin iki katını, sodyumun yarısını ve karbonhidratların yarısını içerisinden barındırmaktadır.

  BADEM SÜTÜ
  Badem sütü, manganez, selenyum ve E vitamini gibi çeşitli vitaminler ve minerallerle zengin, besleyici bir tada sahiptir. Eğer laktozu sindirme sorunlarınız varsa ve vejeteryan diyetler için badem sütü harika bir alternatiftir.

  YULAF EZMESİ
  Yulaf ezmesi, kandaki kolesterol seviyelerini düşürebilen önemli miktarda çözülebilir lif sağlar.

  TARÇIN
  Tarçın, antimikrobiyal ve anti-inflamatuar özelliklere sahip bir antioksidan olarak işlev görür. Yüksek karbonhidratlı yiyeceklere tarçın eklenmesi, mide sindirimini yavaşlatarak kan şekeri düzeylerindeki artışı azaltmaya yardımcı olur. Tarçın ayrıca tip 2 diyabetli hastaların kan şekeri düzeylerini normalleştirmeye yardımcı olabilir.

  Malzemeler
  • 1 orta boy kırmızı elma
  • 1 küçük olgun muz
  • ¼ bardak yulaf
  • %0 yağlı yoğurt
  • ½ bardak badem sütü
  • ½ çay kaşığı tarçın
  • 1 bardak buz
  Yapılışı
  1. elmaların kabuklarını soyuyoruz ve muzları küçük parçalara ayırıyoruz; buz ile birlikte blender içine yerleştiriyoruz.
  2. Yulaf, yoğurt, süt ve tarçın ekleyin.İstenen kıvama ulaşıncaya kadar karıştırın.
  3. Eğer karışımınız çok yoğun olduysa ¼ bardak daha fazla badem sütü veya su ekleyebilirsiniz.
  4. Kırmızı elmalı smoothie hazırdır afiyet olsun.