Hurmalı Smoothie İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Hurmalı Smoothie İçecek Tarifi

  İçeceklerde sütün birçok halini görebiliriz. Şimdide hurma ve sütün birleştiği mükemmel tarifte sütün yeni bir hal aldığı içeceği göreceğiz. Sütün hem tatlı hem vitaminli hali olan hurmalı Smoothie günümüzün en çok tercih edilen smoothie’leri arasındadır.

  Sütün ana maddesi olduğu hurmalı Smoothie kalsiyum ve demir acısından tam bir vitamindir. Özellikle sütü sade içmeyi sevmeyenler için çok tercih edilen bir tariftir. Sütün yanında hurmanın bulunması içeceğin lezzetini arttırmasının yanında vitamin olarak zenginleştirir. Çünkü hurma içerisinde A, B ve C vitaminleri içerir. Antioksidan özelliği taşıyan bir besin olarak bilinen hurmanın faydaları saymakla bitmez. Dişlerin çürümesini önler ve bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar.

  Hurmalı Smoothie içerisine Süt ve hurmanın yanında muzda koyduk. Bu sebeple daha çok tatlı bir tat vermesini sağladık. Muz da tıpkı diğer meyveler gibi birçok vitamini içerisinde barındırır. B, C, D ve E vitaminleri muz içerisinde bulunduğu için kansızlığa iyi gelir ve beynin daha iyi öğrenmesini sağlar. Yani beyni zinde tutar. Ayrıca tok tutması içinde içerisinde birazda yulaf kepeği bulunmaktadır. Yine içerisindeki beynin yapısı olarak bilinen cevizin olması aşırı tüketilmediği sürece beynin algılarını açmaktadır. Tüm bu malzemeleri içerisinde bulunduran hurmalı Smoothie günün başlangıcı için değil sadece bütün öğünlerde içilebilecek bir içecektir.

  Malzemeler

  İçindekiler;

  • 200 ml süt
  • 3 adet hurma
  • 1 ya da 2 adet muz
  • 2 adet ceviz
  • 10 gram yulaf kepeği
  Yapılışı

  Yapılışı

  Çekirdeklerini çıkardığımız hurmaları küçük küp halinde doğrayalım. Muzun kabuğunu soyup dilimleyelim. Cevizleri de küçük olacak şekilde kıralım. Süt, hurma, muz ve cevizi blendera koyalım.

  Tüm malzemeleri yoğun bir kıvam alana kadar blenderden çekelim. İsteğe göre içerisine buz koyarak da servis edebiliriz.