Portakal Muz ve Süt Atom Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Portakal Muz ve Süt Atom Tarifi

  Kışa yavaş yavaş girmeye başladığımız bu serin günlerde tam da zamanı gelemeye başlamışken artık portakaldan ve suyundan faydalanmaya başlamalıyız. Portakal c vitamini yüksek olan içinde antioksidan bulunduran, her yaştan bireyin tüketmesi gereken ve özellikle çocuklara verilmesi gereken bir meyvedir. Kışın olmazsa olmazı, pazar kahvaltısı masalarının baştacı portakal duyu. Portakal suyunu tek başına taze halde tüketmek bile başlı başına bir vitamin deposudur. Kışın kahvaltı edemedğimiz zamalarda tükettiğimiz bir bardak portakal suyu vücudumuzun ihtiyacı olan besini alamsına yardımcı olur ve Portakal Muz ve Süt Atom Tarifi vücut direncimizin yerinde kalamsını sağlar.

   

  Portakal kış aylarında soğukların etkisiyle vücudumuza giren mikroplardan, soğuk algınlıklarından korunmak için tüketilmesi gereekn en önemli kış meyvelerdinden biridir. Portakal suyunun faydalarından bahsettik ki hemen hemen herkes portakal suyunun c vitamini için olan önemini bilir çocuklarına tükettirmeye çalışır ve kendileri de tercih ederler. Portakal suyunu daha da vitaminli ve sağlıklı hale getirmek için bazı karışımlar ilave edebiliriz. Bu bazen greyfurt bazen de limon olur. Ama biz şimdi sizinle çok afrklı bir o kadar da lezzetli bir karışım hazırlayacağız.

   

  Süt ve muz bilindiği üzere portakal kadar faydalı hatta süt olmazsa olmaz bir vitamindir. Vücudumuzun gelişimi ve kemik sağlığımız için her yaşta süt tüketimi çok önemlidir. Eğer sütü tek başına sevmiyor ya da yeteri kadar tüketemiyorsanız Muzlu, sütlü Portakal suyu tarif tam size göre.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • Bir Bardak Süt ( Yarım Yağlı da olabilir)
  • Bir Adet Küçük Muz
  • Yarım Su Bardağı Portakal suyu
  Yapılışı

  Hazırlanışı

   

  Oldukça kolay ve ksıa sürede hazırlayabileceğimiz bu lezzetli ve sağlıklı karışım için sütümüzü, portakal suyumuzu ve muzumuzu bir kaba alıp hafif hareketlerle birbirine karıştırıp daha sonra bir mikser ya da blender yardımıyla karıştırarak içmeye hazır hale getirebilir.