Taze Domates Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Taze Domates Suyu Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  10
  dakika
  110
  kalori/prs.

  Günlük yoğun iş temposundan bunalan ve akşamları eve geldiğinizde yemek yapmak için fazla vakit harcamak istemeyen insanlardansanız eğer doğru adrestesiniz. Hızlı ve aparatif yemekler hazırlamak için herkesin taze domates suyuna muhakkak ihtiyacı vardır. Bu ürünler marketlerde konserve halde satışa sunulurlar. Fakat fiyatları çoğu zaman normal olan ürünlerden çok daha pahalıdır. Belli bir süre sonra ekonomik olarak konserve gıdalara güç yetirmek oldukça zordur. Bundan dolayı sizde taze domates suyunuzu kendiniz yapmak istiyorsanız hoşgeldiniz. Domates suyu yapmak oldukça kolay bir iştir. Marketten veya manavdan aldığınız taze domatesleri öncelikle yıkamanız gerekir. Dış yüzeyinde bulunan ilaç artıkları domates suyuna karışması can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Akabinde dilerseniz kabuklarını soyup kaynatarak dilerseniz kabuklarını soyup katı meyve sıkacağından geçirerek taze domates suyu elde edebilirsiniz. İşte taze domates suyu nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basit şekilde bu kadardır. Peki domates suyunu yemeklerde kullanmamız bize ne kazandırır? Sağlık açısından faydaları var mıdır? İşte domates suyunun vücut üzerinde olan etkileri şunlar;

  • Eğer tansiyonunuz yükselirse evde taze domates suyu bulunması sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü domates suyu içerisinde barındırdığı organizmalar sayesinde tansiyonunuzu dengelemeye fayda sağlar.
  • Kış aylarında içerisinde bulundurduğu C vitamini vesilesiyle vücudunuzda ki zararlı organizmaları etkisiz hale getirir.
  • Eğer kilo vermek istiyorsanız günde bir bardak taze domates suyu içmeniz metabolizmanızı hızlandıracağı için bunu destekler.
  • Karaciğerlerinizin temizlenmesinde domates suyunun etkisi büyüktür.

   

   

   

  Malzemeler

  Yeteri kadar domates

  Yapılışı

  Domateslerin kabuklarını soyup, katı meyve sıkacağından geçirerek domates suyu elde edebilirsiniz.