Hazır Limon Suyu İle Limonata Yapılabilir mi?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Hazır Limon Suyu İle Limonata Yapılabilir mi?
  1
  kişilik
  10
  dakika
  365
  kalori/prs.

  Hazır Limon Suyu İle Limonata Yapılabilir mi?

  Büyükten küçüğe herkesin içmekten keyif aldığı limonata yapımı basit bir içecek olsa da etkisi son derece büyüktür. Farklı şekillerde hazırlanabilen limonatanın birden fazla tarifi olduğu söylenebilir. Normal limon ile lezzetli limonata yapımı yanında hazır limon suyu ile limonata yapımı da insanların beğendiği bir tat içerisinde bulunuyor. Limonata yapımında uzun uzun limonlarını suyunu çıkarmak istemeyen ve hemen pratik bir şekilde limonata hazırlamak isteyen insanlar hazır bulunan limon suları ile de limonata yapabilirler. Limonata yapımında her şeyden önemlisi malzemelerin dozunu iyi ayarlamanız gerekiyor. Miktarı iyi ayarladığınız taktirde yapılan limonatanın, normal limondan yapılmış limonatalardan hiçbir farkı olmayacaktır. Aynı zamanda sizler de kolayca içecek hazırlamanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

  Hazır Limon Suyundan Limonata Güzel Olur mu?

  Ferahlatan bir lezzet arayan insanların ilk olarak başvurduğu içeceklerin başında limonata geliyor. Hem limon hem de hazır limon suyu ile yapılabilen limonata içeceği her daim pratik içeceklerden biri olmuştur. Lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyen hazır limon suyundan limonata yapımı sayesinde misafirlerinize de hazır ve zararlı içecekler içirmek zorunda kalmayacaksınız. Hazır satılan limon sularını kullanarak limonata yapımını denemek isteyen insanların ölçüleri iyi ayarlaması gerekiyor.

  Hazır Limon Suyu Limonatası Malzemeleri

  Limonata yapımında kullanılan malzemelerin tamamını bu tarifte de kullanabilirsiniz. Diğer limonata tariflerinden tek farkı limon yerine hazır limon suyu kullanmak olacaktır. Temelde biraz tat farkı olsa da içimi son derece rahat bir içecek olacaktır.

  Limonataya Ekleyebileceğiniz Tatlar

  Hazır limon suyu ile limonata yapıyor olsanız da lüks pastanelerde verilen limonatalardan çok da farklı olmaması için yanına elma dilimleyebilirsiniz. Dilerseniz içerisine limon dilimi de koyabilirsiniz. Büyük meşrubat bardaklarında ikram edeceğiniz limonataları soğuk olarak servis etmeye özen gösterin. Tadı yerinde olduğunda misafire ikram edilecek en güzel içecekler arasında bulunmaktadır.

   

  Malzemeler

  Hazır limonata tatlarından da çok farkı olmayacak olan içecekte yapılmak istenilen ölçüde limon suyu kullanmanız gerekiyor. 1 litre su için yarım çay bardağı limon suyu kullanmanız yeterli olacaktır. Bu ölçüyü litre bazında arttırabilirsiniz. Şeker ölçüsü de litreye göre arttırmanız gerekecektir. Eksik ya da fazla şeker koymak limonatanın tadını kötü yönde etkileyecektir. 1 litre limonata için kullanmanız gereken şeker oranı ise bir çay bardağı olmalıdır. Ancak şekerli seviyorsanız bu ölçüyü biraz daha arttırabilirsiniz. Su ise bir litre olarak kullanılmalıdır. Bunlar dışında herhangi bir zorunlu malzemeye ihtiyacınız bulunmuyor.

  Yapılışı

  Limon suyunu, normal su ile karıştırıp limonata haline getirmeden önce mutlaka limon suyu içerisinde şekeri eritin. Daha sonra da karşıma suyu ekleyin. Dilerseniz bu karışımı nane yaprakları ile daha fresh bir tat haline getirebilirsiniz. Hazır limon suyu ile limonata yapmak son derece pratik olan bir tariftir.

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
 • Hiç de fotoğrafta gösterildiği gibi olmuyor hiç tavsiye etmem bu tarife göre yapılmasını

  • Faydalı yorumunuz için teşekkür ederiz nerde sıkıntı yaşadınız problemi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.