Farklı Tat Arayanlar İçin Oreo Milkshake!!!

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Farklı Tat Arayanlar İçin Oreo Milkshake!!!

  Milshake, herkes tarafından sevilerek tüketilen bir içecek türüdür. Özellikle yaz döneminde sıcaktan bunalan kişilerin ilk tercihlerindendir. Çeşitlerinin de artırılmasıyla herkesin damak zevkine hitap edecek hale gelmiştir. Artık dışarıda tüketilen her besinin evde hazırlanması mümkün hale gelmiştir. Daha doğal ve sağlıklı bir şekilde evde hazırlanabilen Oreo milkshake tarifi şu şekildedir.

  Malzemeler
  • 2 su bardağı süt
  • 4-5 top vanilyalı dondurma
  • 1/2 çay kaşığı vanilya özütü
  • 8 adet oreo bisküvi
  Yapılışı

  Yapılışı:

  Hep sade olarak tüketilen Oreo milkshake serviste ve yapılışında bisküvi eklenerek farklı bir tat ortaya çıkarılmıştır. Yapılışı oldukça basit olan bu içeceği evde yapmak dışarıda tüketmekten her zaman için daha iyidir. Meyveli, çikolatalı olarak da tercihe göre hazırlanabilir. Öncelikle oreo bisküviler bir robotta küçük parçalara ayrılır. Sonrasında ise süt, vanilyalı dondurma, vanilya özütü ve bisküvi kırıntıları blender yardımıyla çırpılır. Servis anında ise büyük bardaklara boşaltılarak ve bisküvi parçacıklarıyla süslenebilir. Çok kısa sürede çok zevkli bir içeceği bu şekilde yapabilirsiniz. Soğuk tüketilmesi sayesinde de yaz günlerinde çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda meyveli de yapılabilmektedir. Çilekli, muzlu, kivili gibi aynı tarif üzerinden hazırlanabilir.

  Özellikle çocuklar tarafından sevilen bu içecek, artık annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarına içirebilecekleri bir içecek türüdür. Çünkü dışarıda hazır olarak alındığında nasıl yapıldığını bilemeyeceklerinden hep bir endişe içinde olacaklardır. Evde çocuklar için en doğal ve sağlıklı şekilde hazırlanabilen milkshake afiyet olsun!