Doğal Salatalıklı Smoothie Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Doğal Salatalıklı Smoothie Tarifi

  Yaz aylarında ve özellikle sıcaklıkların yükseldiği günlerde, su, susuzluğunuzu gidermede tek başına yeterli olmamaktadır. Farklı içecek tarifleriyle, susuzluk hissinizi alan tariflere, smoothie de eklenmiştir. Salatalıklı smoothie ile susuzluk hissi yaşamayacaksınız.

  Malzemeler
  • 2 adet salatalık
  • Bir kase kavun
  • 5 6 yaprak taze nane
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 adet limon

   

  Yapılışı

  Kavunların kabuğu soyularak, dilimlenir. Salatalıklar yıkandıktan sonra, küçük parçalar halinde dilimlenir. Önceden hazırladığınız blendıra, doğranmış kavun ve salatalıklar konulur. Salatalığın kabuğu faydalı olmasından dolayı, kabuğunu soymadan kullanmalısınız. Daha sonra naneler eklenir. Nane ferahlatıcı bir his vermektedir. Yarım misket limon suyu da malzemelere eklenir. Kavunun tadının ön plana çıkması için bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyebilirsiniz. Mutfak robotu çalıştırılıp, malzemeler püre haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan salatalıklı smoothie, bardağa konularak, tüketmeye hazır hale getirilir. Salatalıklı smoothie hazırlarken, isteğinize göre buz küplerini de robottan geçirebilirsiniz. Dilerseniz sonradan bardağa buz kalıplarını ekleyerek de servis yapabilirsiniz. Tatlandırmak için bal yeterli gelmezse istediğiniz kadar bal ekleyebilirsiniz.

  Şeker kullanılmayan bir tarif olduğu için şeker yerine tatlandırıcı doğal bal tercih edilmelidir. İçeceğinizin kıvamı ne koyu ne çok sulu olmalıdır. Kıvamlı olması lezzetini arttırmaktadır.

  Ayrıca smoothie hazırlarken, dolaptan çıkmış soğuk meyveler veya malzemelerle hazırlanması tavsiye edilir. Hemen tazeyken tüketmek daha faydalı ve lezzetli olacaktır.