Yeşil Çay

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yeşil Çay
  1
  kişilik
  3
  dakika
  0
  kalori/prs.

  Yeşil Çay

  Yeşil çay temelde, bildiğimiz siyah çayın fermente edilmemiş halidir. Bu sebeple siyah çaydan farklı maddeleri bünyesinde bulundurmakta ve en bilinen özelliği de antioksidan özelliği olmaktadır. Yüksek oranda E vitamini içermektedir. Bu da vücudun genç ve zinde kalması ile yaşlanmayı erteleme konusunda etkili bir özelliktir. Yeşil çayın içeriğinde kafein bulunur. Kafein sayesinde uykuyu açan özelliği bulunmaktadır. Yeşil çayın faydaları incelendiğinde mide ve bağırsak problemlerine iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca kanser tedavilerinde de kullanılmakta olan yeşil çay; kalp ve damar hastalıkları, diyabet, kanserli hücrelerin oluşumunu durdurmak ve kan basıncını düşürmek için sık sık kullanılmaktadır.

  Yeşil çayın kullanım alanlarından bir diğeri ise formda kalma konusu olmaktadır. bağırsakların boşaltılmasında son derece etkili olan yeşil çay, yak yakımını da hızlandırmaktadır. Özellikle limon ile birlikte günde 1 defa tüketildiğinde göbek bölgesindeki yağların hızla eritilmesi üzerinde etkilidir. Yeşil çayın günde 1 en fazla da 2 bardak tüketilmesi gerekir.

  Yeşil Çayın Kalorisi

  Yeşil çayın kalorisi yoktur. Bu nedenle zayıflamak isteyenlerin çok fazla tercih ettiği çaylardan biridir. Tok tutma özelliği bulunan yeşil çay ödem atmaya yardımcı olduğu için kilo verirken tercih edilen çayların başında gelmektedir.

  Malzemeler
  • 1 çay kaşığı yeşil çay
  • 1 fincan sıcak su
  Yapılışı

  Sıcak suyun birkaç dakika soğumasını bekledikten sonra yeşil çayın üzerine dökün. 2-3 dakika içerisinde demlenen yeşil çayı süzerek içebilirsiniz