Karpuz Suyu Tarifi

Karpuz Suyu Tarifi
21 Eylül 2017

Yaz Aylarında Ferahlatan Karpuz Suyu Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan ve hemen hemen herkesin sevdiği karpuz, oldukça fazla vitamin içermektedir. Evde karpuz suyu nasıl yapılır konusuna geçmeden önce hemen belirtelim ki; hem çocuklar için hem de yetişkinler için faydalı olan karpuz, C ve A vitaminleri açısından zengin bir meyvedir. Kırmızı renginden gelen likopen ve antioksidan karpuzda bolca bulunmaktadır.

Adeta enerji deposu olan karpuz hem içerdiği vitaminler, hem de sıcak mevsim meyvesi olduğundan dolayı serinleme amacı ile yenilmektedir. Karpuzun yaz aylarında ferahlatmasını fazlalaştırmak için ve bazen karpuzların tadının çok iyi çıkmamasını göz önünde bulundurarak sizler için karpuz suyu tarifi hazırladık.

Karpuz Suyu Tarifi

Sert olan yaz meyvelerinden ve kış meyvelerinden her zaman meyve çayı veya meyve suyu yapılacağı zaman kaynatılarak hazırlanır. Fakat karpuzun çok yumuşak olması ve kaynatarak su elde edilemeyeceği için karpuz suyu tarifi kaynatılarak yapılmıyor. Peki, o halde karpuz suyu nasıl yapılır?

Bu meyvenin suyunu hazırlamak için ilk olarak karpuzları bir rondoya sığacak biçimde doğrayın. Daha sonra rondodan geçirin. Karpuz suyu yapımı biraz pelteli bir kıvamda olacaktır. Aslında bu şekilde içmek tamamen karpuzun tüm vitaminlerinden yararlanmayı sağlar. Fakat bazılarımız karpuz suyunu bu şekilde pelteli bir hal almışken sevmeyebiliriz. Bu nedenle isterseniz bir süzgeç yardımı ile bu pelteleri süzebilirsiniz…

Karpuz Suyu Tarifi İçin Püf Noktalar

İsteğe göre karpuz suyu tarifi içerisine nane veya bir miktar fesleğen konularak tüketilebilir. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz karpuz suyunu çocuklarınıza hatta sekiz ayını aşmış bebeklerinize gönül ferahlığı içinde içirebilirsiniz. Farklı karpuz suyu yapılışı ve tarifleri isterseniz, sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.