Diyet Meyveli İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Diyet Meyveli İçecek Tarifi

  Diyet ve sağlık için bol su tüketilmesi gerekmektedir. Mümkün olduğunca suyun içerisinde nane, limon ve tarçın gibi tat veren sağlıklı gıdalar eklerseniz, zayıflamanız kolaylaşacaktır. Meyve bol şeker içerdiğinden dolayı sınırlı miktarda tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Diyet meyveli içecek tarifinde şeker kullanılmamaktadır.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 su bardağı yoğurt( yoğurdun organik olmasına dikkat edelim)
  • 1 çay bardağı süt ( süt taze inek sütü tercih edilmeli)
  • 4 tane kayısı ( taze kayısı olmasına dikkat edelim)
  • Yarım su bardağı kadar buz küpleri
  Yapılışı

  Yapılışı

  Kayısı taze ve olgun olandan seçilerek, bol suda yıkanıp, çekirdeklerinden ayıklanır. Ev yapımı yoğurt tercih ederseniz daha sağlıklı olacaktır. Mutfak robotuna yoğurt ve süt konularak, karıştırılır. Ayıklanmış kayısı ve buz küpleri de eklenerek, robottan geçirilir. Büyük bir bardağa koyarak, soğuk servis edebilirsiniz. Bekletilmeden tüketilmesi tavsiye edilir.

  İçerisindeki kayısı meyvesi, bağırsaklara iyi geldiğinden dolayı, faydalı diyet meyveli içecek olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yoğurt ve sütün organik kullanılması, kemik sağlığına iyi gelmektedir. Vitamin deposu olan diyet meyveli içecek, serinletici etkisi ile özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Buz küpleri yeterli gelmezse, sonradan da buz ekleyerek tüketebilirsiniz