Ayranlı Soda İle Zayıflamaya Ne Dersiniz?

  • Ekleyen:
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
    Loading...
    Ayranlı Soda İle Zayıflamaya Ne Dersiniz?

    Ayranı tek başına içmişsinizdir. Peki, ayranlı sodayı hiç denedin mi? Oldukça lezzetli olan bu tarif lezzetli olduğu kadar zayıflatıcı da. Sindirim sistemini hızlandıran ve bağırsakları yumuşatan bu içecek zayıflamaya karar verenler için başucu tarifi adeta. Özellikle gece yatmadan bir veya yarım saat önce tüketildiği zaman mucizesini gösterecektir. Ayranlı soda ile zayıflamanın gücünü hissedeceksiniz.

    Ayranın için de bulundurduğu vitaminler saymakla bitmez. Yoğurdun verdiği vitamin ise ek olarak vücuda giren besin kaynağıdır. Maden suyunu ise normal hayatta pek çok amaçla tüketiriz. Bunların en başında sıcak havalar da ferahlamak ve vücut ısı dengemizi sağlamak ve sindirim sistemine yardımcı olmak. Pul biberi de isteyenler için tarifimize ekleyebiliriz. Pul biber bilindiği üzere yemeklerimize acılığıyla tat katmaktadır. Ancak o da maden suyu gibi sindirimi çalıştırma ve bağırsaklara yardımcı olma konusun da birebirdir. Bir bardak ayranlı soda için;

    Malzemeler

    İçindekiler;

    • Yarım bardaktan biraz daha fazla yoğurt
    • Bir çay bardağı maden suyu
    • İsteğe bağlı olarak bir yemek kaşığı pul biber
    • Su
    • Tuz
    Yapılışı

    Yapılış;

     

    Öncelikle genişçe bir kaba yarım bardaktan fazla olan yoğurdumuzu koyarız. Yoğurdun ev yoğurdu olması tercihimizdir. Bilindiği üzere hazır yoğurtlar pek çok katkı maddesin de içerisin de bulundurmaktadır. Daha sonrasında üzerine çok fazla cıvık olmayacak şekilde suyumuzu ekleriz.Suyumuzun soğuk ya da sıcak olması bizim isteğimize bağlıdır. Yaz ayların da soğuk su kullanabiliriz.

    İkisini ister çırpma teli ile ister mikser ile iyice karıştırırız. Daha sonrasın da üzerine bir çay bardağı maden suyunu ilave ederek karıştırmaya devam ederiz. Maden suyunun sade olması daha iyi olacaktır. Sonrasında tuzumuzu ilave ederek iyice karıştırırız. Burada isteğe bağlı olarak pul biberimizi atarız. Karıştırdıktan sonra bir su bardağına boşaltırız. Ayranlı soda hazır. Afiyet olsun.