Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Atom Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Atom Tarifi

  Hayatın sıkıntı ve stresinden az da olsa kurtulmak için mükemmel bir tariftir atom. Adından da anlaşılacağı gibi insanı bir atoma dönüştürür. Her yaştan bireylerin içebileceği içecektir kış ayları için atom. Aynı zamanda çok yorgun olunan günlerin vazgeçilmezidir. Güne zinde başlamak isteyenler için enerji içeceğidir.

  Kış ayları için Atom içeceğinin İçerisinde sütün bulunması vücudun ihtiyacı olan kalsiyumu tamamlar. Böylece kemiklerin güçlenmesini sebep olur. Sütün bilinmeyen belki de en önemli etkenlerinden biri olan yaşlanmayı geciktirmesi ve cildi daha genç görünüm vermesini sağlamasıdır. Bunlarla bitmez tabi sütün faydaları. Süt aynı zamanda Kalp damar sağlığı, kolesterolü düşürmesi, kronik bronşit ve hatta bağırsaklar gibi önemli hastalıkların tedavisi için değerli bir üründür. Tabi bunların sağlanması için sütü doğru bir şekilde ve dozda tüketmek lazım.

  Kış ayları için Atom içeceği süt ile meyvelerin buluştuğu, soğuk güler için vazgeçilmez bir enerji ve vitamin içeceğidir. Özellikle çalışma ortamındakiler için doğru bir içecekle güne başlamak istiyorlarsa mutlaka denemelerini tavsiye ederim. Hazırlanması çok kolay bir içecek olduğu için evlerde kolaylıkla hazırlanabilir. Malzemeleri de elimizin altında bulunan malzemelerdir. İsteğe göre içindeki meyveler değiştirilebilir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 2 bardak süt
  • 1 adet muz
  • 1 adet kivi
  • 2 tatlı kaşığı nutella
  • 1,5 tatlı kaşığı bal
  • İsteğe göre kuruyemiş (fındık, tuzsuz fıstık vb.)
  Yapılışı

  Yapılışı

  Öncelikle bu tarz içeceklerin evde hazırlanması için blendera ihtiyaç vardır. Aksi durumda hazırlanması biraz zor olabilir. Öncelikle muz, kivi ve sütü blendera atalım.

  Biraz karıştırdıktan sonra içerisine bal ve nutella’yı ekleyelim. Bütün malzemeler iyice harmanlanana kadar karıştıralım. Daha sonra bardağımıza dolduralım ve üzerine isteğe göre kuru yemiş ekleyelim.