Sinameki Çayının Faydaları

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sinameki Çayının Faydaları
  1
  kişilik
  10 dk
  dakika
  48
  kalori/prs.

  Sinameki Çayının Faydaları

  Sinameki çayı günümüzde çok kullanılan bitki çaylarından biridir. Özellikle bağırsakları temizlemek için çok kullanılmaktadır. Sinameki çayının faydaları arasında müshil etkisi yaratması bulunmaktadır. Sinameki çayı şişkinliği alma özelliğine sahiptir. Ayrıca iştahı kapatmaya yarayan sinameki çayı diyet yapanlar tarafından da kullanılmaktadır. Kabızlığı gidermeye yarayan sinameki çayının ölçülü kullanılması gerekmektedir. İki haftadan daha fazla tüketilmemesi önerilmektedir.

  Sinameki Çayı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Sinameki çayının uzun süreli kullanımı bağırsakların işleyişini etkileyebilmektedir. Bağırsaklarda sinameki çayının doğal müshil özelliğine alışmaları sonucunda, uzun süreli kullanım gerçekleştiğinde kabızlık probleminin baş göstermesi en sık meydana gelen sorunlar arasında yer almaktadır. Sinamekinin uzun süreli kullanımı aynı zamanda, çeşitli kalp hastalıklarına ve karaciğerin bozulmasına da yol açabilmektedir. Bilinmesi gereken bir diğer durum ise, sinameki çayının yan etkileri arasında, kandaki bazı minerallerin dengesini değiştirerek kan düzensizliğine yol açması olmaktadır. Bunun yanında sinameki çayının mide ve bağırsak problemleri olarak kişiler tarafından tüketilmemesi de tavsiye edilmektedir. Sinameki çayının faydalı özelliklerinden bir diğeri ise, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olmasıdır. Bacaklardaki ödemin giderilmesinde oldukça etkili bitki çayları arasında yer alan sinameki çayının 50 yaşın üzerinde sık tüketimi tavsiye edilmez.

  Malzemeler
  • yarım çay kaşığı sinameki otu
  • 1 fincan sıcak su
  Yapılışı

  Sinameki çayını hazırlamak için sinameki otlarını sıcak suyun içerisine atın.10 dakika demlenmesini bekleyin ve süzerek için.