Ginseng Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Ginseng Çayı
  1
  kişilik
  10
  dakika
  0
  kalori/prs.

  Ginseng Çayı

  Ginseng çayının faydaları saymakla bitmez. Çin uygarlığının milyonlarca yıldır gerek hastalıkların doğal tedavisinde gerekse günlük tüketimde kullanmış olduğu ginseng bitkisinin önemli bir etkisi saçlar üzerinedir. Özellikle bitkisel şampuanlarda özüt olarak kullanılan bu bitki aynı zamanda çay olarak demlendiğinde vücut için birçok faydaya da sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan Ginseng çayı kan şekerini düşürür. İştah açar ve hipertansiyon tedavisinde kullanılabilir. Ginseng çayı sindirime yardımcı olur ve stres ile kaygıyı azaltır.

  Astım belirtilerini hafifleten Ginseng çayı baş ağrısını ortadan kaldırır. Hafızayı güçlendirir ve adet dönemi sancılarını ortadan kaldırır. Ginseng çayı ilaçların karar üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırır. İştah açıcı özelliği de bulunmaktadır.Ginsengin mideye faydası ise göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Ülser gibi bir hastalık ile birlikte, mide yanması, reflü gastrit gibi problemleri de hafiflettiği bilinmektedir.  Akciğer hastalıkları ve özellikle de astım belirtilerini yok denecek kadar aza indirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda kötü kolesterol seviyesini düşürme özelliğine sahiptir. Ancak tüm bitki çayları gibi, sınırı aşmayacak şekilde tüketilmeli, uzun süreli düzenli kullanımlardan sonra bir süre ara verilmelidir.

  Ginseng Çayının Kalorisi

  Ginseng çayının kalorisi bulunmamaktadır.

   

  Malzemeler
  • 2 su bardağı sıcak su
  • 1 yemek kaşığı ginseng rendesi
  Yapılışı

  Ginseng kökü zencefile benzer. Tıpkı zencefilde olduğu gibi ginseng kökünü inceli dilimler halinde doğrayın veya rendeleyin.  2 su bardağı sıcak suyun içerisine 1 yemek kaşığı ginseng rendesi atın ve 10 dakika demleyin.