Damar Tıkanıklığını Önleyici İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Damar Tıkanıklığını Önleyici İçecek Tarifi

  Genetik bozukluklar ve doymamış yağ oranı yüksek beslenme sonucu tıkanan damarlar dönüşü olmayan rahatsızlıklara yol açmaktadır. Damar sağlığına çok dikkat etmelisiniz, kalp ve damar sağlığı açısından yararlı besinleri tüketerek vücudunuzu temizleye birisiniz.  Yağlı yiyecek ve içecekler damar sağlığınızı tehdit etmektedir. Tıkalı damarlar kalp krizini ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir.

  Bu tarifimizde damarlarınızı temizleyip damar yaşınızı gençleştireceğiz. İçerisindeki sarımsak ve bal, kan basıncını ve kolesterol düzenlerken,zencefil kalp hastalıklarını önleyici etki göstermektedir. Ayrıca limon kalp atışlarını düzenler ve elma sirkesi vücuttan toksinleri giderir. Bu mucizevi damar tıkanıklığını önleyici içecek tarifimizle sizlerleyiz.

  Malzemeler

  500 ml elma sirkesi 500 ml zencefil suyu 500 ml limon suyu 500 ml sarımsak püresi Tatlandırmak için 5 yemek kaşığı bal

  Yapılışı

  Malzemeleri 5 yemek kaşığı bal hariç bir tencerede sürekli karıştırarak otuz dakika pişirin. Sonra bir kenara alıp dinlenmesi ve soğuması için bekletin. Soğuyan karşıma bal ekleyin temiz bir şişeye dökün. Tarifimizi buzdolabında 2 ay kadar saklayabilirsiniz. Damar tıkanıklığını önleyici içecek tarifimizden aç karnına her sabah 1 çorba kaşığı tüketin.