Civanperçemi Çayı

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Civanperçemi Çayı
  1
  kişilik
  5
  dakika
  42
  kalori/prs.

  Civanperçemi Çayı

  Civanperçemi çayının faydaları incelendiğinde, ateş ve soğuk algınlığına iyi geldiği görülmektedir. Ayrıca iştahı arttırmaya yarayan civanperçemi çayı, mide kramplarına iyi gelir ve gaz oluşumunu önler. Gastrit belirtilerini azaltırken, iltihabı hafifletmeye yardımcı olur. Civanperçemi çayı idrar söktürmeye yardımcı olur. Uykusuzluk problemlerini ortadan kaldıran civanperçemi çayı adet dönemi ağrılarını önleme ve sakinleştirme özelliğine sahiptir. Civanperçemi, Avrupa’da oldukça popüler bir tıbbi aromatik bitkidir. İlaçlarda yaygın bir şekilde kullanılan bu bitki, günlük sağlığın düzenlenmesinde de sıklıkla tercih edilir durumdadır.

  İştah kaybını ortadan kaldırma konusunda çok etkilidir. İştahınızın kapalı olmasından dolayı sürekli zayıflıyor iseniz civanperçemi çayını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında kanamalı yaraların tedavisinde de etkin bir çözüm yöntemi sunmaktadır. Yaraların mikrop kapmasını ve yavaş iyileşmesini engellemektedir. Yani cilt üzerinde iyileştirici, tamir edici bir etkisi bulunmaktadır. Ayrıca terlemeyi artırarak vücuttan toksinlerin atılması konusunda da etkilidir. Mide hazımsızlıklarına iyi gelmektedir. Midenin asit içeriğini ve tükürük salgısını da artırmaktadır.

  Civanperçemi Çayı Kalorisi

  Civanperçemi çayının 100 gramının kalorisi 42’dir.

  Malzemeler
  • Bir bardak çay için çeyrek bardak civanperçem
  • Kuru civanperçemi ile çay hazırlayacaklar 2 çay kaşığı kuru civanperçemii
  Yapılışı

  Civanperçemi çayını hazırlarken kurutulmuş, taze veya bitki kabuğu ya da tohumlarıyla hazırlamanız mümkündür. Taze civan perçemi kullanacaklar bir bardak çay için çeyrek bardak civanperçemi kullanmalıdır. Kuru civanperçemi ile çay hazırlayacaklar 2 çay kaşığı kuru civanperçemi kullanmaları yeterli olacaktır. Suyun içersinde bekletilen civanperçeminin 5 dakika demlenmesi yeterli olacaktır.