Bol Lezzetli Bademli Süt Kokteyli İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Bol Lezzetli Bademli Süt Kokteyli İçecek Tarifi

  İçinde bulunduğumuz yaşam koşulları ve çevre koşulları hayatımızın düzenini her daim istediğimiz yönde etkilememektedir. Örneğin iş yoğunluğu olan bireyler öğünlerini düzenli olarak takip edemeyebilirler. Ya da büyükşehirlerde yaşayan sabahları, otobüse, vapura yetişmek zorunda kalan insanlar kahvaltı edemeyebilirler. Aynı şekilde akşam geç saatte işten gelen bireyler sağlıklı bir vücut görüntüsü ve kilo alma kaygısıyla aç uyumak zorunda kalabilirler. Fakat herkes için günlük alınması gereken bir gıda miktarı vardır bunun altında kalan sağlıksız beslenen bireyler bir süre sonra sağlık sorunları yaşayabilir, günlük hayatında yorgunluk hissedebilirler. Bu sorunla baş etmek zorunda kalmak yerine, günlük hayatımızda uygulayabileceğimiz bol lezzetli bademli süt kokteyli içecek tarifi ile sorunu ortadan kaldırabiliriz.

   

  Evde bulabileceğimiz çok az malzeme ile bütün bu olumsuz durumlar aslında çok basit yöntemlerle olumlu bir yöne çevrilebilir. Bu konuda yediden yetmişe herkesin her yaşta tüketmesinin hayati önem taşıdığı sütü hepimiz biliriz. Süt bir öğünün yerini tutmayabilir ama vücut için yeterli olan bütün besini sağlar hele ki bu sütü çeşitli gıdalarla renklendirip tüketirsek muazzam sağlıklı içecekler yapmış oluruz. Bu içecek hem aç kalmadan günümüze devam etmemizi hem de saplıklı içecekler tüketmemizi sağlar.

   

  Süt kemik gelişimi için önemli bir besin kaynağıdır. Bunun yanında içeceğimizde yer alan Badem günlük hayatımızda açlığımızı batırmak için hepimizin tercih ettiği sağlıklı bir atıştırmalıktır. Süt ve Badem karışımından elde edeceğimiz bol lezzetli bademli süt kokteyli içecek tarifi ile, zamanımızın az olduğu sabah saatlerinde kahvaltı edemediğimiz zamanlarda, akşam geç biten işler sonunda hafif bir şeyler tüketmek istediğimizde içebiliriz.

  Malzemeler
  • Bir Su Bardağı Süt
  • İki Yemek Kaşığı Kavrulmuş Badem
  • 1 Tatlı Kaşığı Vanilya
  Yapılışı

  Her an her yerde kolaylıkla hazırlayabileceğimizi bol lezzetli bademli süt kokteyli içecek tarifi hem sağlıklı hem de pratik olma özelliğiyle herkes için vazgeçilmez olacaktır.

  Yapımı o kadar basit ki sadece mutfak robotu yardımıyla toz haline getirdiğimiz bademlerimizi ve vanilyamızı sütümüze ekleyip dillersek tarçın serperek servis edebilir ve tüketebiliriz.