Zencefilli Limonata Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zencefilli Limonata Tarifi

  Yaz aylarının en serinletici içecekleri arasında yer alan zencefilli limonata tarifi ile sizler de hem yaz aylarının sıcağına meydan okuyor hem de serinletici etkisi ile sağlıklı bir içecek içiyor olacaksınız. Dilediğiniz her an tüm malzemelere sahip olduktan sonra kolaylıkla yapılabilen bir içecek tarifidir. Üstelik zencefilli limonata iç organları temizlemekte ve doğal, katıksız ve ev yapımı olduğundan dolayı tamamen sağlığa karşı pozitif etkileri olan bir içecektir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 litre su
  • 2 tatlı kaşığından biraz daha fazla bal
  • ½ toz şeker
  • 5 adet limonun sıkılmış suyu
  • Yaklaşık 100 gram rendelenmiş ya da ince kıyılmış zencefil parçaları
  Yapılışı

  Yapılışı

  Tüm malzemelere sahip olduktan sonra zencefilli limonata yapımı çok zahmetsiz ve sağlıklı bir içecektir. En kolay tariflerden birine sahip olan b içecek tarifini yaptığınız andan itibaren bir hayli beğenecek ve sağlıklı bir şekilde tüketmeye devam ediyor olacaksınız. Su, şeker ve zencefilleri orta boy bir tencereye alarak kısık ateşte kaynamaya bırakın.

  Şeker iyice eridikten sonra ve su iyice kaynadıktan sonra ocaktan alarak balı ilave edin. Daha sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra önceden sıkmış olduğunuz limonların suyun karışıma ekleyin ve isteğe göre buz, nane, tohum ve farklı malzemeler ile servis edin. Böylece kendi tercihinize göre bir içecek tarifi hazırlamış olacaksınız ve oldukça sağlıklı bir şekilde tüketeceksiniz.