Yapımı Kolay Tarçınlı Elma Suyu Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yapımı Kolay Tarçınlı Elma Suyu Tarifi

  Elma suyu oldukça lezzetli ve sağlık için de bir o kadar faydalı olan bir içecektir. Oldukça kolay yapılışı olan ve her zaman tüketilmesi lezzetli olan tarçınlı elma suyu ise fazla kiloların yakılmasına yardımcı oluyor. Sağlığınızı, güzelliğinizi, dinçliğinii ve diriliğinizi korumak için her gün tarçınlı elma suyu tüketmeye gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz. yapımı da bir hayli kolay olan ve malzemelerinde ise yalnızca elma ve tarçın yer alan bu suyu keyifli bir şekilde yapacak ve keyifli bir şekilde tüketebileceksiniz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  •         3 ya da 4 adet orta boy elma
  •         1 tatlı kaşığı kadar toz tarçın (Tercihe göre çubuk tarçın da kullanılabilir.)
  •         Su

   

  Yapılışı

   

  Yapılışı

  Tarçınlı elma suyu içerisinde şeker ve ekstradan su yer almıyor. Elmaların doğal suyundan elde edeceğiniz bu karışım ile oldukça sağlıklı bir görünüm elde edebileceksiniz. 3 ya da 4 adet orta boy elmayı robottan geçirerek suyunu bol miktarda çıkarın.

   

  Elde ettiğiniz elma suyun bir tencereye koyarak orta ateşte kısık bir şekilde ısıtmaya başlayın. Isınmış olan elma suyuna var olan tarçın miktarı kadar tarçını ekleyin. Elma suyu ve tarçın iyice birbirine sıcak haldeyken karıştıktan sonra soğumaya bırakın ve dilediğiniz zaman servis yapın. Servis yaparken içerisine bir iki adet karanfil atabilir ve üzerine de bir kaç yaprak nane eklemeniz de fayda vardır.