Sütlü İçecek Tarifi İle Kendinize İkram Yapabilirsiniz

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sütlü İçecek Tarifi İle Kendinize İkram Yapabilirsiniz

  Her evde kolayca bulunabilen malzemelerle, yazın serinletici içecekler yapmak çok kolay. Özellikle sütlü içecek tarifi ile güne daha zinde ve dinç başlayabilirsiniz. Bu atom tarifi ile günlük tatlı ve enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 bardak organik inek sütü
  • 1 adet orta boy kivi
  • 1 adet muz
  • 1 yemek kaşığı nutella
  • 1 tatlı kaşığı bal
  Yapılışı

  Yapılışı

  Sütlü içecek tarifi uygularken, kullandığınız sütün organik olmasını tercih edin. Paket sütlerde, sütün vitamini ve özelliği kaybolmaktadır. Vücuda faydalı bir içecek için, sütün organik olması önemlidir. Sütlü içecek tarifi olarak, Atom tarifini kullandık. Kivi ve muzun kabukları soyulduktan sonra, üçe veya dörde bölünür. Mutfak robotuna, soğuk süt eklenerek, içerisine, doğranmış muz ve kivi meyveleri konur. Nutella ve bal eklenerek, yoğun bir kıvam alana kadar karıştırılır.

  Daha sonra bir bardağa doldurularak, servise hazır hale getirilir. Yazın sıcaklarından bunalıp, farklı içecek tarifleri arıyorsanız, sütlü içecek tarifi kullanarak, günlük enerji ve tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Atom içeceğini, kuruyemişlerle birlikte tüketmeniz önerilir. İçeceğin aroması tamamen değişecek ve tam bir enerji içeceğine dönüşecektir. Günlük tüketim miktarı, en fazla 2 bardak olacaktır. Çünkü atom içeceğinin verdiği enerji, vücudunuzun günlük enerji ihtiyacını yeteri kadar karşılayacaktır.