Pratik Limonata

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Pratik Limonata
  5
  kişilik
  20
  dakika
  365
  kalori/prs.

  Pratik Limonata

  Limonata pratik içecekler arasında belki de en sevilenidir. Günümüzde sağlıklı yaşamak herkes için daha önemli hale gelmiştir. Bu nedenle hazır satılan içecekler yerine evde hazırlanan pratik içecek tarifleri çok rağbet görmektedir. Özellikle sıcak günlerde elimizin altında hazır olan ya da pratik içecekler gibi kısa sürede hazırlanan içecek tarifleri hanımların kurtarıcısı haline gelmektedir. Susuzluk gidermek, ferahlamak, sevdiklerimizi ağırlamak gibi nedenlerle acilen bir içecek yapmamız gerekirse pratik limonata tarifi imdadımıza yetişebilir. Bu tarifimizde evde yarım saat bile sürmeden yapabileceğiniz bir içecek hazırlayacağız. Elbette bu pratik limonata yapımı için hazırda limon ve portakalın olması gerekiyor.

  Pratik Limonata İçin Püf Noktaları

  Bu yöntemle limonata yaparken dondurulmuş limon ve portakalı buzluktan en az 15 dakika önce çıkarın. Ancak tamamen erimelerine izin vermeyin. Pratik soğuk içecekler arasında en kolay yapabileceğiniz bu tarif sizde de alışkanlık yapabilir. Çünkü hem yapımı kolay hem de tadı harika oluyor. Ayrıca limonata da acımsı tat olmuyor. Limon ve portakal dondurulduğu zaman acımsı tat olmadığından limonata daha güzel olur.

  Pratik limonata tarifi için her zaman buzlukta limon ve portakal bekletebilirsiniz. Aniden gelen misafirleriniz için yapabileceğiniz pratik içecekler içinde en sevileni, kolay olanı limonatadır.

  Anahtar Kelimeler: Pratik İçecek Tarifleri, Pratik İçecekler, Pratik Limonata, Pratik Limonata Tarifi,  Pratik Limonata Yapımı, Pratik Soğuk İçecekler

  Malzemeler

  Pratik Limonata

  • 1 adet dondurulmuş limon
  • 1 adet dondurulmuş portakal
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 5 su bardağı içme suyu
  • Taze nane yaprakları
  Yapılışı

  Pratik içecek tarifleri arasında ayrı bir yeri olan limonata yapımında bu defa derin dondurucuda beklettiğimiz limon ve portakalı kullanacağız. Acilen bir içeceğe ihtiyacınız olursa dondurucuda beklettiğiniz limon ve portakalla harika bir limonata yapabilirsiniz. 15 dakika kadar önceden buzluktan çıkardığınız limon ve portakalın kesilecek kadar yumuşamasını bekleyin. Ardından bıçakla meyveleri doğrayın. Bunu iki parçaya ayırarak şekerle birlikte robotta çekin. Püre haline getirdiğiniz meyveleri suyla karıştırarak cam bir sürahiye ya da derin cam kâsenin içine alın. Bunu buzdolabında yarım saat kadar bekletin. Daha sonra süzerek posasından ayırın. Limonatayı bardaklara alarak üzerini nane yaprakları ile süsleyerek ikramınızı yapabilirsiniz. Afiyet olsun.