Guava Suyu Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Guava Suyu Nasıl Yapılır?
  2
  kişilik
  9
  dakika
  97
  kalori/prs.

  Guava suyunun tadını seviyorsanız, ancak yapay renkler ve tatlandırıcılarla dolu bir tane satın almak istemiyorsanız, kendi kendinize yapmanız ucuz ve kolay bir seçenektir. Temel bir guava suyu için ihtiyacınız olan her şey kırmızı veya pembe guava, şeker ve su. Zencefil, acı biber, limon suyu ve nane içeren lezzetli bir guava suyu da karıştırabilirsiniz.

  Malzemeler

  1 bardak (165 gr) soyulmuş ve doğranmış kırmızı veya pembe guava

  1 tatlı kaşığı (4 g) şeker

  1/2 bardak (120 ml) soğuk su

  Buz küpleri

  Yapılışı

  Guavaları Soyun Ve Doğrayın

  Birkaç kırmızı veya pembe guava yıkayın. Cildi çıkarmak için sebze soyucu kullanın. Kabuğu açık bıraktığınızda, suyu daha kalın ve grileştirecek. Guavaları parçalar halinde doğrayın. Sonunda 1 bardak (165 g) ile bitirmelisiniz.

  Malzemeleri Bir Karıştırıcıya Ölçün

  Kıyılmış guava’yı bir karıştırıcıya veya mutfak robotuna koyun. 1 çay kaşığı (4 g) şeker ve 1/2 bardak (120 ml) soğuk su ekleyin. Kapağı blender veya işlemciye koyun.

  Guava Karışımını Karıştırın

  Guava karışımını sadece guava pürüzsüz ve su ile karışana kadar karıştırın. Karışımı çok uzun süre karıştırmaktan kaçının ya da tohumlar iyice öğütülür.

  Guava Suyunu Süzün

  Bir kasenin üzerine ince gözlü süzgeç ayarlayın. Daha yumuşak meyve suyu için süzgeci tülbent ile hizalayın. Guava karışımını süzgeç içine alın ve karışımı yavaşça itmek için bir kaşık kullanın.

  Buz Küpleri Ekleyin Ve Guava Suyuna Servis Yapın

  Birkaç küçük küpü 2 küçük servis bardağına yerleştirin. Guava suyunu bardaklara dökün ve hemen servis edin.