Evde Kahve Tarifleri

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Evde Kahve Tarifleri
  1
  kişilik
  10
  dakika

  Evde Kahve Tarifleri

  Hanımlar hazırlamayı her zaman tercih ederler. İçecekleri özenle hazırlar ve sevdikleri ile hoş vakit geçirmekten hoşlanırlar. Limonata, şerbet, çay, kahve gibi pek çok içecek pratik bir şekilde hazırlanabilir. Evde kolay içecek yapımı için sıcak ve soğuk içecekler tercih edilebilir. Kültürümüzde vazgeçemediğimiz içeceklerden biri olan kahveyi bu tarifimizde soğuk olarak hazırlamayı tercih ettik. Frappe adı verilen bu soğuk kahve türü bol köpüğü ile herkes için serinletici bir yaz içeceği olabilir. Kendinizi bir kahve tiryakisi olarak görüyorsanız, bu tarifi mutlaka denemenizi öneririz. Belki de sıcak kahveyi bir kenara bırakabilirsiniz.

  Frappe sunumunu bu şekilde yapabileceğiniz gibi üzerine dondurma ya da krema gibi malzemeler de koyarak zenginleştirebilirsiniz. İçeceklerin sunum aşaması tamamen sizin zevkinize kalmış. Yaratıcı yönünüzü kullanarak kendinize özel bir tarif ortaya çıkarabilirsiniz.

  Evde Kahve Tarifleri İçin Püf Noktaları

  Kahve tariflerinin en önemli özelliği genellikle bol köpüklü hazırlanmasıdır. Bu tarifimizde verdiğimiz frappe için de bol köpük olmazsa olmaz gibidir. Bu soğuk kahveyi önerdiğimiz gibi elektrikli karıştırıcıda ya da el gücünüze güveniyorsanız derin bir kabın içinde karıştırarak kıvamına getirebilirsiniz.

  Evde kolay içecek yapımı sırasında bu tarifimizde olduğu gibi süt kullanılıyor ise içeceğin tamamını sütle ya da yarı yarıya suyla karıştırarak yapabilirsiniz. Yaz içeceği olarak tavsiye ettiğimiz frappe tarifi ile sıcak günlerde de kahve keyfinizi aksatmayacağınıza inanıyoruz.

   

  Anahtar Kelimeler: Evde Kahve Tarifleri, Evde Kolay İçecek Tarifleri, Evde Kolay İçecek Yapımı

  Malzemeler
  • 2 tatlı kaşığı çözünür kahve
  • 1 çay bardağı soğuk süt
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı içme suyu
  • Yarım su bardağı kırık buz
  Yapılışı

  Evde kolay içecek tarifleri arasında önerdiğimiz frappe yapımı için malzemelerinizi hazırladıysanız hemen yapımına başlayabiliriz. Karıştırıcının içine çözünür kahveyi koyun. İçine toz şekeri de ekledikten sonra suyun yarısını koyarak iyice karıştırın. Bu işlem malzemeleri köpürtecektir. Daha sonra sunum bardağına kırık buzları koyun. Üzerine hazırladığınız karışımı da ilave edin. Buna sütü ve kalan suyu koyarak karıştırın.