Sağlıklı Yeşil Çay Detoks İçeceği

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Sağlıklı Yeşil Çay Detoks İçeceği

  Hepimiz fazla kilolarımızdan rahatsız olur zaman zaman özellikle yaz aylarının yaklaştığı ilkbahardan başlamak üzere yaz boyunca çeşitli kilo verme yöntemlerini deneriz. Fazla kilolarımız hem dış görünüşümüz hem kendimize olan güvenimiz açısından bizi rahatsız eder. Tabi ki bunların başında vücut sağlımız için fazla kilolarımızdan kurtulmak hepimizin ilk hedefi olur.

  Kilo verme düşüncesi yazımızın başında bahsettiğimiz gibi yaz aylarında özellikle daha fazla aklımızı meşgul eden bir konu olmuştur. Daha çok kadınların bu konuda arayışlar içinde olduğu bilindik bir durumdur. Fazla kilolarımızdan kurtulma için çeşitli yollar deneriz bunlar sağlıksız diyeler olabiliyor bazen. Oysaki basit sağlıklı yeşil çay detoks içeceği tarifleri ile vürudumuzu istediğimiz görüntüye getirebilir.

  Size herkesin kolaylıkla yapabileceği, kolaylıkla saklayabileceği ve hatta yanında taşıyabileceği bir detoks tarifinden bahsedeceğiz. Soda yeşil çay detoksu. Bilindiği üzere yeşil çay ödem atımında bir numaralı içecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu kolay ve etkili detoks suyumuzu nasıl hazırlayacağımızdan bahsedelim. Bu tarifimize yeşil çayın yanında, diyet listelerinin başında gelen tarçını koyuyoruz. Bildiğiniz üzere tarçın şeker dengesini sağlamakta bir numaralı besindir. Tarçın tüketen insanlarda tatlı krizi olasılığı çok düşük seviyelerdedir.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 2 Adet poşet yeşil çay
  • 1 Tane Sade Maden Suyu
  • Yarım Limon
  • Yarım Yeşil Elma
  • 1 Adet Kapuk Tarçın
  • 2 Su Bardağı Su
  Yapılışı

  Hazırlanışı

  Sağlıklı yeşil çay detoks içeceği hazırlanışı oldukça kolay olan bu tarif çok kısa bir zaman olmaktadır.

  Öncelikli olarak 2 su bardağı suyumuzu bir ısıtıcı ya da çaydanlık yardımıyla ocakta ısıtıyoruz. Ocaktan kaynatıp aldığımız suyumuzu 2 dakika kadar bekletip poşet çaylarımızı içine koyup 5 dakika demliyoruz.

  Daha sonra bu demlenmiş yeşil çayımızı bir sürahi ya da su şişesi ( Cam olmaması sağlıklı olur. ) ya da bir kavanoza alıyoruz. Maden suyumuzu içine ekleyip, limonumuzu çekirdekleri olmadan sıkıyoruz. Daha sonra isteğe bağlı olarak elma ve tarçınımızı içine ilave ediyoruz. Bu şekilde soğuk olarak tüketebilirsiniz. Aralıklı olarak yapacağınız bu detoks yağ yakımı için en büyük yardımcınız olacaktır.