Yaz Kış İçilecek Çilekli Pudra Şekerli Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yaz Kış İçilecek Çilekli Pudra Şekerli Süt Tarifi

  Yaz aylarında olduğu gibi artık sera dolayısıyla kış aylarında da çilek ve bunun gibi yaz meyveleri bulmak mümkünüdür. Tabi ki her meyvenin ve sebzenin mevsiminde olanını tercih etmekte fayda var. Yaz aylarında özellikle canımızın tatlı istediği zamanlarda yüksek kalorili tatlılar yemek yerine hem mevsimin en lezzetli olan meyvesi çilek, hem de kalsiyum kaynağı olan süt tercih edilerek tatlı ihtiyacımızı giderebiliriz. Bunun için hem tadı çok güzel hem de hazırlaması çok kolay bir tarif olan Çilekli Pudra Şekerli Süt denemeye ne dersiniz?

   

  Çilekli süt herkesin bildiği ve birçoğumuzun çocuklarımız süt içsin diye evde denediğimiz yöntemdir. Marketlerden alacağımız hazır paketli ürünler yerine evde yapmış olduğumuz bu sağlıklı ve basit tarifleri deneyebiliriz. Biz çilekli süt tarifini şekersiz tatlandırıcı ile nasıl yapabiliriz ondan bahsedeceğiz.

  Malzemeler

  İçindekiler

   

  • Bir kâse Çilek
  • Bir su Bardağı Süt
  • Bir yemek Kaşığı Pudra Şekeri
  Yapılışı

  Hazırlanışı

  Çilekli Pudra Şekerli süt hazırlamak oldukça az zamanda ve oldukça kolay bir şeklide hazırlanabilecek bir tariftir. Şimdi 3 malzemeli kolay tarifli ve bir o kadar da lezzetli sütümüzü nasıl hazırlayacağımızı anlatalım.

   

  Çilekli Pudra Şekerli süt için hazırlamış olduğumuz bir bardak sütümüzü bira kase temşz yıkanmış ve doğranmış çileğimizi bir kaba alıyoruz. Daha sonra bu çelek ve sütün üzerine bir yemek kaşığı pudra şekerimizi ilave ederek bir karıştırıcı yardımıyla yavaşça malzemelerin birbirine karışmasını sağlıyoruz. Daha sonra ise mikser ya da blender yardımıyla homojen bir kıvam elde edecek kadar hızda ve bir kaç dakika daha karıştırdıktan sonra Çilekli Pudra Şekerli Sütümüz servise hazır hale gelir.

   

  Bu tarifi yaz kış farklı saatlerde uygulayabiliriz. Eğer isterseniz bu meyvenin yerine Muz da kullanabilirsiniz fakat o zaman muzun şeker oranını dengelemek için karışıma Pudra şekeri ilave etmemenizi tavsiye ederiz, Muz şeker oranı yüksek olan bir meyve olduğu için doğal olarak tat verecek ve şeker tadı aranmayacaktır.