Öksürük Kesen Ballı Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Öksürük Kesen Ballı Süt Tarifi

  Sağlıklı bir hayat sürdürmek istiyorsak buzdolaplarımızdan sütümüzü eksik etmemeliyiz. Süt insan vücuduna en fazla yararı olan içecektir. Sade bir şekilde soğuk içilebileceği gibi ısıtılarak da içilebilir. Sütü sade olarak sevmeyen kişiler süte şeker, bal, pekmez gibi tatlandırıcılar katarak da içebilirler. Çikolatalı süt ise süt içmeyen çocukların süt içmelerini sağlar. Ballı süt ile pek çok süt içmeyen insan süt içmiştir. Ballı süt sadece sade süt sevmeyenler için yapılmaz. Aynı zaman da grip, nezle gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır. İçerisindeki bal sayesin de enerji verir.

  Malzemeler

  Malzemeler;

  • Bal
  • Süt
  • Şeker (İsteğe göre)
  Yapılışı

  Ballı Süt Yapılışı;

   

  Ballı süt yapımı oldukça kolay ve basittir. Beş dakika içerisin de hazırlanabilmektedir.  İçilecek miktarda süt bir cezveye yavaşça boşaltılır. Kişinin isteğine göre kısık ateşte ve ya orta ateşte süt ısıtılabilir. Çok faza tatlı seven kişiler iki tatlı kaşığı bal koyabilir. Eğer çok fazla şeker sevmiyorsanız bir tatlı kaşığı bal tercih edilebilir.

  Balı cezveye koyup karıştırarak sütü ısıtabilirsiniz. Eğer sütünüz çok fazla ısındıysa cezveden bir bardağa boşalttığınız süte balı daha sonrasında ilave ederek tam olarak eriyene kadar karıştırabilirsiniz