En sağlıklı İçecek Çilekli Süt Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  En sağlıklı İçecek Çilekli Süt Tarifi

  Doğduğumuz günden bu yana bünyemizin ihtiyacı olan temel besinleri içeren tek kaynak süttür. Yeni doğan bebekler için en önemli besin kaynağı süttür. Süt bir insanın bütün yaşlarında tüketilmesi gereken önemli bir ihtiyacı karşılayan besindir.

  Sütü tek başına sevmeyen hatta süt ürünlerini yemeyen birçok birey vardır ama süt vücut için o kadar gerekli bir besindir ki bir yolla vücuda alınması gerekir. Bu bazen yoğurt, Peynir gibi sütten üretilen gıdalarla sağlanmaya çalışılsa da sütün kendisinin yerini tutmaz. Süt ve sütten üretilen besinler tek başına ihtiyaç duyulan ve işlev gören besinlerdir. Çoğunlukla anneler çocuklarına süt içirmekte zorlanırlar ve çocukları sütleri içsin diye bazen hazır sütleri tercih ederler. Oysaki içinde meyvelerin ya da çikolatanın olduğu hazır sütler sütün doğal besin değerini düşüren içeriklere sahiptir.

  Hazır sütler evde hazırlayabileceğiniz sütler kadar sağlıklı ve faydalı olmayabilir. Bu yüzden her kim olursa olsun ve ne yaşta olursa olsun kendimiz sütümüzü hazırlayabiliriz. Çocuklarınızın çok sevdiği Çilekli Süt artık evinizde de hazırlayabileceğiniz bir içecek olmalı. Çilek çocuklar ve her yaştan birey tarafından sevilen bir meyvedir. Taze bulunduğunda fazla kalmadan tüketilen bu meyve süt ile birleştiğinde hem besin değeri oldukça yüksek olacaktır hem de sağlıklı olacaktır.

  Çilekli Süt Tarifi hem çocuklarınız tarafından çok sevilecek hem de sizin içinizi rahat ettirecek.

  Malzemeler
  • 1 büyük su bardağı süt
  • Bir kase çilek
  • Bir çay bardağı pudra şekeri

   

  Yapılışı

  Oldukça kolay bir tarifi olan bu sağlıklı ve pratik Çilekli Sütü, bütün malzemelerimizi bir kaba alarak blender ya da mutfak robotu sayesinde homojen hale getirerek hazırlayabilirsiniz.

  Afiyet olsun.