Karpuzlu Limonata

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Karpuzlu Limonata
  4
  kişilik
  20
  dakika
  320
  kalori/prs.

  Yaz geldiğinde harareti alan, ferahlatan içeceklerin yeri başkadır. Özellikle limonata yazın en sevilen içeceklerden biridir. Limonata farklı meyvelerle hazırlanabilir. Klasik limonla yapılan içecek dışında karpuzlu limonata gibi lezzetleri de denemenizi öneririz. Değişikliği seviyorsanız limonatayı bir de böyle denemenizi tavsiye ederiz. Limonataya karpuz aroması çok yakışıyor. Evinizde kendi hazırladığınız içeceklerin tadına doyulmaz. Hem daha sağlıklı olur hem de katkı maddesi içermez. Serinlemek için güzel bir seçenek olan karpuzlu limonata için malzemelerimizi paylaşarak gecikmeden yapımına başlayabiliriz. Kolay gelsin.

  Karpuzlu Limonata Püf Noktaları

  İçeceğinizi hazırlarken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bildiğiniz gibi karpuzun şeker oranı oldukça yüksektir. Eğer kan şekeriniz yüksek ise içeceği hazırlarken içine şeker ilavesi yapmayabilirsiniz.

  Limonatayı karpuz aromalı hazırlamak farklı bir lezzet ortaya çıkarır. Biraz daha farklılık isterseniz üzerine süsleme amaçlı koyduğunuz taze nane yapraklarını blenderden geçirirken malzemelere ilave edebilirsiniz. Bu şekilde daha ferahlatıcı bir limonata hazırlayabilirsiniz.

  Karpuzlu Limonata yapımında en fazla zorlanacağınız aşama karpuzun çekirdeklerini ayıklamak olacak. Bu aşamada kullanacağınız karpuzun az çekirdekli ya da çekirdeksiz olmasına dikkat edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi artık çekirdeksiz karpuzlar da bulunmaktadır. Ayrıca karpuzun en faydalı yeri kabuğunun hemen altındaki beyaz yeridir. Bu nedenle karpuzun kabuklarını soyarken beyaz kısımlarını mümkün olduğu kadar bırakın.

  Malzemeler
  • 1 adet karpuz
  • 1 litre soğuk içme suyu
  • 3 adet limon
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  Yapılışı

  Karpuzlu limonata yapmak için önce karpuzu ikiye keserek işe başlayın. Daha sonra karpuzu dilimlere ayırarak hem kabuklarını soyun hem de çekirdeklerini ayıklayın. Ayıklanmış karpuzları blender içine alın. Bunun üzerine bir litre soğuk suyu, limonların suyunu ve toz şekeri ilave edin. Bütün malzemeleri püre haline gelinceye kadar karıştırın. Bu aşamadan sonra pürüzsüz bir içecek için karışımı süzerek posasını ayırın.

  Karpuzlu limonata yapımı bu kadar kolay oluyor. Bu aşamadan sonra sürahiye aldığınız içeceği soğuması için buzdolabında bekletin. Ardından şık limonata bardaklarına alarak üzerilerine taze nane yaprakları yerleştirin. Bu iştah açıcı içeceği soğuk olarak ikram edebilirsiniz. Afiyet olsun.