Buzlu Macchiato Nasıl Yapılır?

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Buzlu Macchiato Nasıl Yapılır?
  1
  kişilik
  5
  dakika
  225
  kalori/prs.

  Pahalı bir kahve alışkanlığına bağımlı olursanız, bunu evde yapmayı deneyin. Popüler buzlu macchiato’yu çeşitli şekillerde kolayca yapabilirsiniz. Sütlü ve tatlı bir kahve içmeyi tercih ederseniz, buzlu macchiato yapmayı öğrenin. Ya da daha güçlü bir kahve aroması tercih ederseniz, tatlandırılan geleneksel espresso macchiato’yu deneyin. Her iki şekilde de, paradan tasarruf edin ve popüler içeceğiniz üzerine kendi kişiselleştirilmiş kahvenizi yaratın.

  Malzemeler

  ¼ fincan (59 ml) espresso

  1 bardak (235 ml) soğuk süt

  2 çay kaşığı (10 ml) tatlandırıcı veya şurup

  5 buz küpü

  Yapılışı

  Espresso Yap

  Buzlu macchiato için espresso yapabileceğiniz birkaç yol vardır. İlk önce, espresso yapmak için profesyonel / endüstriyel bir makine kullanabilirsiniz. İkinci olarak, bir set üstü espresso makinesi kullanabilirsiniz. Son olarak, aynı zamanda çok güçlü bir kahve olan küçük bir tencereyi de hazırlayabilirsiniz.

  Tüm Malzemeleri Birleştirin

  Sütü ve buzu bir karıştırıcıya dökün. Bal, agave veya akçaağaç şurubu gibi bir sıvı tatlandırıcı ekleyin. Ayrıca, içeceği tatlandırmak ve ekstra bir aroma eklemek için vanilya veya karamel gibi aromalı bir şurup ekleyebilirsiniz. Son olarak, taze demlenmiş espresso veya kahve dökün.

  Malzemeyi Karıştırın

  Karıştırıcıyı buz kırma ayarına getirin ve karışımı yaklaşık bir dakika karıştırın. Tüm malzemeler birleştirilene kadar karıştırmaya devam edin ve hiçbir buz parçası kalmasın.

  Buzlu Macchiato Servis Yapın

  Buzlu macchiato’yu bir bardağa dökün ve servis yapın. Macchiato’yu karamelli veya çikolatalı şurup ile süsleyebilirsiniz.