Zihin Açıcı İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Zihin Açıcı İçecek Tarifi

  Günlük hayatın stresinden kurtulmak, vücudunuzu dinlendirmek ve özellikle de zihin açan içecek tarifleriyle, kendinizi mutlu edebilirsiniz. Ders çalışan ve sınava hazırlanan kişiler, zihin açıcı ilaçlar kullanmak yerine, evde hazırladığınız doğal karışım ile zihin açıcı içecek tarifi uygulayın.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 2 adet salatalık
  • 1 adet orta boy elma
  • Küçük bir kâse taze nane yaprakları
  Yapılışı

  Yapılışı

  Zihin açıcı içecek tarifi özelliği, sebze ve meyvenin bir arada kullanılmasıdır. Özellikle seçtiğiniz sebze ve meyvenin organik olmasına dikkat ediniz. Salatalıklar kabuğu soyulmadan iyice yıkanır.

  Aynı şekilde elmaların da organik olmasına dikkat edilmesi gerekir. Elmaların kabukları soyulmadan, içerisindeki çekirdeği ayıklanır. Nane yaprakları soğuk sudan geçirilir. Salatalık ve elmalar, etrafı kaplanacak şekilde nane yaprakları ile sarılır. Naneye sarılmış elma ve salatalıklar, mutfak robotuna konularak, yoğun kıvam alıncaya kadar çalıştırılır.

  Zihin açıcı içecek tarifi yapılırken, meyvelerin ve sebzelerin soğuk olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hazırlanan içecek bekletilmeden tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle, salatalığın beyin nöronlarına faydası olan bir sebze olması, elmanın moral yükseltici özelliği olması ve nanenin de zihinsel uyanıklığı sağlayan faydaları olması, bu üçü bir arada olan meyve sebze karışımını daha faydalı kılmaktadır. Evde ders çalışan çocuğunuza zihin açıcı içecek tarifi ile destek olabilirsiniz.