Yararlı Narlı Soğuk İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Yararlı Narlı Soğuk İçecek Tarifi

  C vitamini özelliği ve antioksidan etkisi gösteren nar, mevsimi geldiğinde tüketilmesi gerekir. Narı tane olarak tüketebildiğiniz gibi, evinizde yararlı narlı soğuk içecek tarifi seçenekleriyle, lezzetli içecekler yapabilirsiniz.

  Malzemeler

  İçindekiler

  • 1 Adet limon
  • 5 su bardağı taze sıkılmış nar suyu
  • Yarım çay bardağı toz şeker
  • 4 su bardağı soğuk su
  Yapılışı

   

  Yapılışı

  Öncelikle narlar iyice yıkanarak, temizlenir. Tanelere ayrılarak bir mikser veya mutfak robotuna konularak, suyu çıkarılır. Narın çekirdeklerine zarar vermeden suyunu çıkartmak isterseniz, elle suyunu çıkarabilirsiniz. Nar suyu dondurucu kaplarına boşaltılarak, buzlukta dondurulur. Limon iyice yıkandıktan sonra, dörde bölünerek bir kâse içerisine alınır. Üzerine şeker eklenerek, limonlar ezilir. Daha sonra üzeri örtülerek, şekerler eriyene kadar dinlendirilir.

  Bu şekilde limonu kabukları ile beraber ezince, limonun kabuğundaki asit ve yağ açığa çıkarak, limon suyunun kıvamını daha da yoğun hale getirmiş oluyor. Süzgeç yardımı ile limonlar süzülerek, içerisine biraz daha soğuk su eklenerek kıvamı ayarlanır. Servis edeceğiniz bardağın içerisine, önceden hazırlanmış soğutulmuş limonata konur. Buzlukta dondurulan nar suyu limonata içerisine eklenir.

  İnce dilimlenmiş limonlar eklenerek servise hazır hale getirilir. Tat vermesini istiyorsanız, içerisine nane yaprakları ilave edebilirsiniz. Bu, yararlı narlı soğuk içecek tarifi, günde 3 bardağı geçmeyecek şekilde tüketilmelidir