Saçların Uzaması İçin İçecek Tarifi

 • Ekleyen:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
  Saçların Uzaması İçin İçecek Tarifi
  1
  kişilik
  150
  dakika
  175
  kalori/prs.

  Saçlar her insan için büyük anlam ifade etmektedir. Sadece saç görüntüsüyle bir kişinin görünümünde çok farklı değişimler oluşturulabilir. Bu sebepten dolayı saç bakımı konusunda ayrıca hassas olmak gerekir. İyi bir saç bakımı ile çok daha güzel bir görünüme kavuşulabilir ve psikolojik anlamda da rahatlama meydana gelir. Çünkü sosyal açıdan düşündüğümüzde saçları yeterince bakımlı olmayan insanlarda kendine karşı bir özgüven eksikliği oluşmaktadır ve bu durumda sosyal yaşantıyı oldukça etkilemektedir. Bu sebepten dolayı saç bakımını hakkında bilgi sahibi olmak çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle saç bakım maskeleri hakkında bilgi sahibi olmak işinizi çok kolaylaştıracaktır. Çünkü her saç sorununa karşı farklı bir bakım maskesi uygulanabilmektedir. Şimdi kısaca bu maskelerden bahsedelim.

  Parlak Saçlar İçin Bakım Maskesi

  Daha parlak saçlara sahip olduğunuzda çok daha şık bir görüntüye sahip olursunuz. Bu sebepten dolayı parlak saçlar için uygulayabileceğiniz bu bakım maskesi çok işinize yarayacaktır. Bu maskeyi uygulamak için 1 adet orta büyüklükte yumurtanın sarısı ve 2 çorba kaşığı kadar zeytinyağı yeterli olacaktır.

  Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve daha sonrasında saç diplerine 10 dakika kadar masaj yaparak sürün. Daha sonrasında şampuan ile yıkayarak durulayın. Haftada 1 kez bunu yaptığınızda saçlarınızdaki değişimi hemen fark edeceksiniz.

  Kepekli Saçlara Özel Bakım Maskesi

  Kepek herkes için büyük problemdir. İlk önce kepeklenme daha sonrasında ise saç dökülmesine kadar pek çok sorunla karşılaşılabilir. Bu sebepten dolayı kepeklerden kurtulacağınız bir saç bakım maskesi oldukça işinize yarayacaktır.

  Kepekli saçlar için uygulayabileceğiniz bakım maskesinde 2 çorba kaşığı kadar sirkeye yaklaşık 4 su bardağı su ilave edin. Saçlarınızı yıkayın ve daha sonrasında saçlarınızı bu karışım ile durulayın. Kısa süre içerisinde kepeklerin azaldığını fark edeceksiniz.

  Dökülen ve İncelen Saçlara Özel Bakım Maskesi

  Saç dökülmesi ileriye dönük olarak psikolojinin bozulmasında ve özgüven sorunu oluşmasında oldukça etkilidir. Bu yüzden dökülen ve incelen saçlara karşı uygulayabileceğiniz saç bakım maskesi oldukça işinize yarayacaktır. Bu maske için bir kâse çekilmiş çemen tohumu yeterlidir.

  Çemen tohumlarını geceden suya yatırın. Daha sonrasında bu tohumlar macun kıvamına gelecektir. Macun kıvamını aldıktan sonra saç diplerinize sürün ve 15 ile 20 dakika arasında bekleyin. Yeterince bekledikten sonra yumuşak bir şampuan çeşidi ile saçlarınızı yıkayın.

  Yıpranmış Saçlara Özel Saç Bakım Maskesi

  Eğer saçlarınıza gereken ilgiyi göstermezseniz zaman içerisinde giderek yıpranır. Bu yüzden yıpranmış saçlar için uygulayacağınız saç bakım maskesi bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Bir adet muz ve 1-2 damla badem yağı ile kurumuş saçlara özel bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz.

  Önce muzu ezin ve badem yağıyla karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ise saçlarınızı maden suyu ile durulayın. Bu işlemde tamamlandıktan sonra şampuanla tekrar yıkayıp, durulayın. İki haftada 1 bu maskeyi uygulamanız sonucunda başarıya ulaşabilirsiniz.

  Elektriklenen Saçlara Özel Bakım Maskesi

  Bazı insanların saçları normale göre çok daha fazla elektriklenir. Bu durumda da saçlar hiç düzgün halde durmaz. Bu konuda uygulayacağınız saç bakım maskesi ile bu sorunu aşabilirsiniz. 1 çorba kaşığı al ve 1 litre su ile bu bakım maskesini hazırlayabilirsiniz.

  Bal ve suyu karıştırın. Daha sonrasında saçınızı normal bir şekilde şampuanla yıkayın ve durulama safhasında durulama suyuna bu karışımı ekleyin.  Zaman içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

  Kırılan Saçlar İçin Bakım Maskesi

  Saç kırılması özellikle bayanlarda sıklıkla görülür. Bu durum saç uzamasından tutunda saç parlaklığına kadar pek çok rahatsızlığa yol açar. Fakat kırılan saçlar için hazırlayacağınız bir bakım maskesi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu maske için yeterince Hindistan yağı ve misket limon suyu yeterli olacaktır.

  Misket limon suyu ile Hindistan yağını karıştırın. Haftada 2 kez saçlarınıza düzenli olarak sürün. Kısa süre içerisinde saçlarınızdaki kırılmanın giderek azaldığını fark edeceksiniz.

  Saçları Uzatmak İçin Bakım Maskesi

  Özellikle bayanların saçları ile ilgili karşılaştıkları sorunlardan biriside saçlarının yeterince uzamamasıdır. Saçları uzatmak için uygulayacakları bakım maskesi ile bu sorunu aşabilirler. Bunun badem yağı yeterli olacaktır.

  Günde 2 ya da 3 kez saçlarınıza 3-4 damla badem yağı sürmeniz saçlarınızın çok daha uzun olmasını sağlayacaktır. Ayrıca ıspanak, kişniş ve yonca sularını karıştırıp, içmenizde faydalı olacaktır.

  Saçların Uzaması İçin İçecek Tarifimiz

  Özellikle pırıl pırıl parlayan saçlar için, ayırca artmış sebzeleri kullanmanın en ideal yolu olarak da kullanabilirsiniz bu tarifi.

  Malzemeler
  • 1 adet yeşil tatlı biber
  • 1 adet büyük soğan
  • 6 tane taze maydanoz
  • 2 yemek kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı tane karabiber
  • 10 bardak su
  • 2 adet havuç
  • 2 adet kereviz sapı
  • 1 adet orta boy pırasa
  • 1 adet, ortadan ikiye bölünmüş, domates
  • 3 diş sarımsak
  • 4 dal taze kekik
  • 1 adet defne yaprağı
  Yapılışı

  Bütün malzemeleri büyük bir kap içine koyun ve üzerine suyumuzu ekleyin. Bütün malzemeleri arada bir karıştırarak kaynatın ve sonra ateşi kısarak içten içe 2 saat kadar daha kaynatın. Daha sonra tencereyi ateşten alın ve soğumaya bıraktıktan sonra, süzerek yeni bir kaba aktarın. Bu suyu 5 gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.